نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، گفت: مردم در انتخاب کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دقت کنند تا اصلح ترین افراد انتخاب شوند.  به گزارش اخبار به روز مرند :آیت الله محسن مجهتد شبستری در خطبه های […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، گفت: مردم در انتخاب کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دقت کنند تا اصلح ترین افراد انتخاب شوند.

 به گزارش اخبار به روز مرند :آیت الله محسن مجهتد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه حق الناس بودن مساله انتخابات افزود: باید هیات های نظارت و اجرائی از ابتدای فعالیت خود تا آخرین دقایق نسبت به این موضوع حساس بوده و امانت دار باشند.
وی ادامه داد: همان طور که نباید حق کسی که اصلح است ضایع شود، نباید فردی که از صلاحیت کافی برخوردار نیست مورد تایید قرار گیرد و این وظیفه هیات های نظارت و اجرایی است که با دقت بیشتر اعمال نظر کنند.
آیت الله مجتهد شبستری گفت: ضروری است در شمارش آرا بسیار حساس و با دقت عمل کرد و اگر خستگی احساس می شود باید شمارش را قطع و پس از کمی استراحت به آن ادامه داد تا مبادا در شمارش آرا که امانات مردم است اشتباهی رخ دهد.
وی با اشاره به سالروز شهادت فداییان اسلام، اظهارکرد: آنان از سابقون بوده و در ۲۷ دی ماه سال ۱۳۳۴ با هدف امر به معروف و نهی از منکر وارد میدان شدند و در شرایط خفگان رژیم فاسد پهلوی دست به قیام زدند.
امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به بهره برداری از فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در روزهای گذشته، افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با قابیلیت های مدیریتی و با استفاده از تخصص نخبگان و نیروهای داخلی توانسته به انحصار پیمانکارهای خارجی اتمام دهد.
وی همچنین با اشاره به توقیف دو فروند شناور آمریکایی و دستگیری ۱۰ سرنشین آن، اضافه کرد: بعد از تماس مقامات سیاسی آمریکایی و ایرانی و عذرخواهی آمریکایی ها و ثابت و مسلم شدن این موضوع که کار غیرعمدی بوده این جریان در کمتر از ۲۰ ساعت خاتمه پیدا کرد و دستگیر شده ها آزاد شدند.
آیت الله مجتهد شبستری با تقدیر از هوشیاری و اقتدار نیروهای سپاه انقلاب اسلامی گفت: این جریان بار دیگر به آمریکا، غربی ها و صهیونیست ها نشان داد که تمام نیروهای هوایی، زمینی و دریایی ایران اسلامی لحظه به لحظه در حال رصد هستند و با هیچ کس تعارفی ندارند و اگر تجاوزی نسبت به حریم ایران اسلامی دیده شود با صلابت و قاطعیت با تجاوزگر برخورد خواهند کرد.
وی همچنین با اشاره به اعدام آیت الله شیخ باقر النمر توسط آل سعود و اتفاقاتی که در سفارت خانه های تهران و مشهد رخ داد، گفت: رژیم سعودی از این موضوع به دنبال بهره برداری سیاسی است و تبلیغات گسترده ای نیز آغاز کرده است.
امام جمعه تبریز افزود: با وجود اینکه دولت ایران اعلام کرد که این حادثه از سوی افراد غیر مسئول رخ داده و چندین نفر نیز تا کنون دستگیر شده اند، آل سعود به خاطر متشنج کردن فضا دست به اقدام های خصمانه می زند و آن را به پای دولت می نویسد.
وی همچنین به برگزاری نشست اتحادیه عرب اشاره کرد و گفت: عربستان در این نشست موفق به جلب نظر تمامی کشورهای عضو اتحادیه علیه ایران نشد و در نهایت آنان به یک بیانیه خشک که برخی از کشورها همچون عراق و لبنان آن را امضا نکردند، بسنده کردند.
آیت الله مجتهد شبستری خاطرنشان کرد: اعدام شیخ نمر، به فضل الهی طومارآل سعود را در هم خواهد پیچید، سران عربستان به سقوط نزدیک شده اند.