به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : معاون استاندار آذربایجان شرقی ، در مراسم تودیع و معارفه روسای اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند که در محل دفتر فرمانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از  خدمات علی یحیوی رئیس سابق این اداره گفت:

 

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : معاون استاندار آذربایجان شرقی ، در مراسم تودیع و معارفه روسای اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند که در محل دفتر فرمانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از  خدمات علی یحیوی رئیس سابق این اداره گفت: بعد از ادغام اداره ورزش و جوانان با یکدیگر وظیفه و مسئولیت این اداره بیشتر شد که باید تلاش کند تا بیشتر در جامعه به ویژه نسل جوان اثرگذار باشد.

داود گرشاسبی با اشاره به وظیفه سنگین این اداره در تربیت نسل جوان گفت: تربیت نسل امروز باید هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روانی صورت گیرد، نگاه به تربیت نسل جوان باید با نگاه کلان باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند همچنین با ابراز رضایت از زیرساخت های ورزشی این شهرستان عنوان کرد: در زمینه زیرساخت های ورزشی وضعیت خوبی داریم اما کافی نیست و باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت ورزشگاه نیمه کاره مرند گفت: ورزشگاه نیمه کاره مرند جز مطالبات به حق مردم است و باید پیگیری شود.

گرشاسبی تقسیم بندی ورزش برای مناطق مختلف شهر، اجتماعی کردن ورزش، محله محور شدن ورزش، دسترسی آسان نسل جوان به مجموعه های ورزشی، قهرمان پروری، تقویت ورزش همگانی را از برنامه های اداره ورزش و جوانان شهرستان برشمرد.

فرماندار ویژه مرند خواستار توسعه ورزش قهرمانی در شهرستان مرند شد و ابراز داشت: در زمینه قهرمان پروری و نخبه پروری باید بیشتر تلاش کنیم همان گونه که در سال های گذشته در یک یا چند ورزش در سطح استان اول بودیم باید این را تقویت کرده و علاوه بر استان به مقامات کشوری توجه داشته باشیم.

وی در ادامه با مهم ارزیابی کردن محله محوری کردن ورزش تصریح رد: اجتماعی شدن ورزش به ویژه به صورت محله محور در جذب جوانان به سمت ورزش نقش موثری دارد، باید از متمرکز کردن در یک منطقه برای ورزش همگانی خودداری شود.

گرشاسبی امنیت و سلامت جسمی و روحی را جزء شاخصه های مهم در یک جامعه دانست و اذعان داشت: تربیت نیروی انسانی، مربی سازی، داوری گری و… در جهت تربیت نیروی انسانی موفق برای آینده و آشنایی با قوانین و مقررات در برنامه های اداره ورزش و جوانان باشد.

گفتنی است،در خاتمه  با اهدا حکم، امیرحسین فقیهی به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرسان مرند معرفی و از زحمات علی یحیوی رئیس سابق این اداره تقدیر شد.

 

DSC_0001

DSC_0009 DSC_0004 DSC_0005 DSC_0010