معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از افتتاح کاروانسرای یام همزمان با آغاز رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد. مونسان طی بازدید از کاروانسرای یام شهرستان مرند گفت : این کاروانسرا به عنوان نگینی تاریخی برای منطقه آذربایجان محسوب می شود که در آغاز به کار رویداد تبریز ۲۰۱۸ می تواند به […]

معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از افتتاح کاروانسرای یام همزمان با آغاز رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
مونسان طی بازدید از کاروانسرای یام شهرستان مرند گفت : این کاروانسرا به عنوان نگینی تاریخی برای منطقه آذربایجان محسوب می شود که در آغاز به کار رویداد تبریز ۲۰۱۸ می تواند به عنوان یکی از مکان های تاریخی به گردشگران خارجی معرفی شود.
وی افزود : در حال حاضر کارهای مرمت این کاروانسرا به اتمام رسیده است و امید است افتتاح این کاروانسرا همزمان با شروع رویداد تبریز ۲۰۱۸ باشد.
معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه با تاکید برافزایش همکاری مدیران اداری شهرستان مرند با سرمایه گذار بخش خصوصی این کاروانسرا گفت : خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی کاروانسرای یام را به یک سرمایه گذار بخش خصوصی دارای مدرک مرتبط با این زمینه واگذار کرده است که در این راستا بخش خصوصی با تجربه و دانش علمی اقدامات قابل تحسینی در این کاروانسرا انجام داده است.
کاروانسرای یام در ۱۰ کیلومتری شهرستان مرند واقع شده است که در زمان صفویان احداث و از سال ۱۳۷۷ توسط سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مورد مرمت قرار گرفته است و در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده است.

photo_2017-11-23_08-05-14

photo_2017-11-23_08-05-36

photo_2017-11-23_08-05-40