بازگشایی پیست اسکی پیام مرند از فردا   پیست اسکی پیام مرند همزمان با گرامیداشت هفته وحدت از فردا جمعه۱۹دی ماه بر روی علاقعمندان به ورزشهای زمستانی بازگشایی خواهد شد . نجاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند با اعلام این خبر گفت :با توجه به بارش برف طی روزهای گذشته مجموعه پیست اسکی […]

بازگشایی پیست اسکی پیام مرند از فردا

 

پیست اسکی پیام مرند همزمان با گرامیداشت هفته وحدت از فردا جمعه۱۹دی ماه بر روی علاقعمندان به ورزشهای زمستانی بازگشایی خواهد شد .
نجاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند با اعلام این خبر گفت :با توجه به بارش برف طی روزهای گذشته مجموعه پیست اسکی پیام جهت استفاده ورزشکاران وورزش د و ستان زمستانی دایر خواهد بود .
گفتنی است پیست اسکی پیام مرند با قدمت ۶۰ هزار ساله یکی از مشهور ترین پیست های اسکی در شمالغرب کشور است و بعلت قرار گرفتن در دامنه های کوه میشو علاوه بر ورزشهای زمستانی ،از طبعیت زیبا و بکری برخوردار است

پیست اسکی پیام که در شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی واقع است، یکی از جاذبه های منحصر به فرد برای جذب علاقمندان به ورزشهای زمستانی و طبیعت گردان می باشد.

“منطقه “پیام ” یکی‌ از زیباترین و مهمترین تفرجگاه های‌ مردم آذربایجان شرقی می‌باشد که در طول سال مورد توجه جهانگردان داخلی و خارجی است در طول فصل سرما کمتر خانواده ای‌ در تبریز و دیگر شهرهای‌ آذربایجان شرقی و استان های همجوار را می توان یافت که برای‌ انجام ورزش های زمستانی‌ و نیز استفاده از طبیعت بکر و زیبای زمستانی پیام به این منطقه نرفته باشد. چوب اسکی در این مکان کرایه داده میشود و درضمن برای آموزش اسکی هم میتوانید با دفتر هیئت اسکی واقع در همین مکان مراجعه کنید.

پیام منطقه ای‌ روستایی‌ را شامل می‌شود که در بخش مرکزی‌ شهرستان مرند و در دامنه ارتفاعات رشته کوه میشو واقع شده و از مرتفع ترین گردنه های‌ حد فاصل تبریز به ماکو در استان آذربایجان غربی‌ است. نام قدیمی‌ پیام “یام ” می‌باشد که هم اکنون نیز همین نام در گفت وگوهای‌ محاوره ای‌ مردمان آذربایجان بر زبان ها جاری‌ است . یام در زبان مغول به معنی‌ اسب چاپار می‌باشد که در مسیرهای‌ مختلف در هر منزلی‌ مستقر بود تا پیک مورد نظر سوار بر آن را به مقصد برساند که با گذر زمان نام یام از سوی‌ فرهنگستان ایران به پیام تبدیل گردید. از آنجاییکه قزوین ، میانه ، تبریز و ماکو یکی‌ از قدیمی‌ترین و مهم ترین شاهراه های‌ ارتباطی‌ شرق به غرب در طول تاریخ بوده است کاروانسرای‌ موجود در منطقه پیام نیز حکایت از تعلق آن به دوره مغول و صفویه دارد که ازمهم ترین تاسیسات میان راهی‌ این محور به شمار می‌آمد.

پیست اسکی پیام که در ارتفاعات این منطقه واقع شده است در روزهای تعطیل پذیرای بسیاری از خانواده ها است که صف طولانی خودروها در کنار جاده منتهی به پیست زیبایی خاصی را به منطقه می دهد.

تابستان های پیام نیز به دلیل مطبوع بودن آب و هوا و داشتن طبیعت زیبا، آبهای‌ روان و چمنزارهای چشم نواز همه روزه علاقه مندان طبیعت و گردشگری‌ را به خود جلب می کند.

۸۸۸۸۸۸۹۹۹ ۱۲۳ ۱۲۳۴ ۴۷۸۹ ۱۲۳۴۵۶