طهماسب پور سحنگوی شورای شهر مرند از احداث پارک بانوان در این شهر خبر داد.

 

به گزارش اخبار به روز مرند : محمد تقی طهماسب پور سخنگوی شورای شهر مرند در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت : بانوان مرندی در استفاده از پارک در مضیقه هستند، که مصوبه ای جهت احداث پارک تصویب شده است.
وی خاطر نشان کرد ،احداث پارک ویژه بانوان از مهم ترین مطالبات زنان مرندی است؛ مرند به عنوان دومین شهر پر جمعیت آذربایجان شرقی هنوز از ابتدایی ترین امکانات تفریحی و ورزشی برای بانوان رنج می برد.

طهماسب پور افزود ،در میان شهر مرند جای یک خلوت زنانه برای قشری که نیمی از جمعیت را تشکیل می ‌دهند، خالی بوده و بیش ‌تر امکانات رفاهی و خدماتی شهر برای مردان است.
از آنجا که بیشتر استفاده کنندگان از این پارک ها زنان خانه دار و دختران جوان هستند، خدمات فرهنگی، آموزشی، هنری در این پارک ها سهم بسزایی در غنی کردن اوقات فراغت آنان خواهد داشت.
پارک های ویژه بانوان با اختصاص مکانی سرسبز و آزاد برای استفاده از نور خورشید و امکانات ورزشی و تفریحی می توانند مساله سلامت را مد نظر قرار داده و با متمرکز کردن تعداد زیادی از بانوان در این محل و برگزاری کلاس های آموزشی، بهداشتی و ورزشی به این ضرورت اصلی جامعه پرداخت کند.

بر اساس این گزارش نعمت خدایاری در  حاشیه برگزاری جلسه علنی شورای اسلامی شهر مرند  به خبرنگار ما گفت: بودجه سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری مرند برای سال آینده ۵۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پیش بینی شده است.
وی افزود: برای طراحی و ساخت نمادهای شهری یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده که بسیار اندک است.