با اعتبار ۱۸۵ میلیارد ریال‌ ‌عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا ـ مرند آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، در آیین آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا ـ مرند گفت: این مسیر […]

 با اعتبار ۱۸۵ میلیارد ریال‌
‌عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا ـ مرند آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، در آیین آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا ـ مرند گفت: این مسیر با اعتبار اختصاصی ۱۸۵ میلیارد ریالی از سوی این سازمان تا ۲۴ ماه احداث می‌شود.

محسن خادم عرب‌باغی افزود: طبق توافق با وزارت راه و شهرسازی، سهم سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای پروژه بزرگراه مرند ـ جلفا ۳۰ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۱ کیلومتر آن به اتمام رسیده است.
عرب‌باغی اظهار داشت: در مرحله جدید که از امروز آغاز شد ۱۱ کیلومتر جدید از پلیس راه هادیشهر تا تونل دره‌دیز به مدت ۲۴ ماه اجرایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: مرحله پایانی عملیات اجرایی ۸ کیلومتر باقی مانده از تعهد این سازمان از تونل «دره‌دیز» تا «قره‌تپه» نیز با مشخص شدن پیمانکار متعاقبا آغاز خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ادامه داد: سازمان منطقه آزاد ارس، ۷ کیلومتر از ورودی شهر جلفا تا سه راهی «قره‌برون» را پیش از این و ۴ کیلومتر از سه راهی «قره‌برون» تا پلیس راه هادیشهر را در سال‌جاری به اتمام رسانده است.
وی دقت و سرعت را لازمه تحول و توسعه دانست و گفت: منطقه آزاد ارس با اهداف و سیاست‌های اقتصادی نیازمند زیرساخت‌های قدرتمند است.
عرب‌باغی با اشاره به اهمیت مسیر مرند ـ جلفا در تسریع فعالیت‌های اقتصادی منطقه آزاد ارس، گفت: اکثر ترددهای ترانزیت جاده‌ای، تردد گردشگران، صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران منطقه آزاد ارس از این مسیر انجام می‌شود.
وی افزود: تا قبل از رونق فعالیت‌های اقتصادی منطقه آزاد ارس، روزانه به طور متوسط ۳ هزار و ۵۰۰ و دستگاه خودرو در این جاده تردد داشتند که در سال‌های اخیر با توسعه صنعت و تولید و رونق اشتغالزایی و ایجاد مراکز تجاری و تفریحی مختلف، این رقم به بیش از ۴۵ هزار تردد انواع خودرو افزایش یافته است.

،براساس این گزارش در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح که پیش از ظهر امروز با حضور مهندس پور مهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مدیر کل راه و شهرسازی استان ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ، فرماندار جلفا ، مدیر عامل منطقه آزاد ارس و برخی از مسئولین محلی نیز حضور داشتند .

عکسها : از روابط عمومی فرمانداری ویژه مرند – علیر ضا کرامت

۲ ۳ ۴ ۵