با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری انجام شد رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور در مرند/ بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و استاندار آذربایجان‌شرقی رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور و بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز در مرند آغاز […]

با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری انجام شد
رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور در مرند/ بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز

با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و استاندار آذربایجان‌شرقی رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور و بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز در مرند آغاز شد.

    • IMG_7447

، دو طرح پژوهشی ‌ـ تولیدی با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان مرند به بهره‌برداری رسید.

کارخانه صنایع سرامیک و نسوز یکی دیگر از این طرح‌ها بود که با بهره‌برداری از آن، ایران به جمع کشورهای دارای کوره‌های عمودی در صنعت سرامیک تا دمای یک هزار و ۷۰۰ درجه سانتی‌گراد پیوست.
این کارخانه که توان تولید انواع سرامیک‌های شکل‌پذیر و کاتالیست را دارد، برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
ظرفیت تولیدی این کارخانه ۲۰۰ هزار رولر است که سالانه ۶۵ میلیون دلار برای کشور صرفه‌جویی ارزی و درآمدزایی در پی دارد.
عملیات احداث این کارخانه با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۸۰ با کمک شرکت‌های فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی آغاز شده بود که با وجود مشکلات ناشی از تحریم و نبود منابع مالی کافی، در سال ۹۰ با مشارکت یک شرکت سرمایه‌گذار داخلی دوباره فعال شد و امروز به بهره‌برداری رسید.
همچنین با حضور حجت‌الاسلام ناطق نوری و اسماعیل جبارزاده، از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور با حجم تزریقی ۰٫۲ میلی‌لیتر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور در شهرستان مرند رونمایی شد.
افزایش ۲٫۵ برابری ظرفیت تولید این فرآورده نسبت به مشابه خارجی، کاهش دز و حجم واکسن، صرفه اقتصادی، صرفه‌جویی ارزی، امکان عرضه ارزانتر محصول و اولویت بخشی به آنتی ژن ND از جمله مزایای تولید این واکسن ایرانی است.
با تولید این واکسن جدید که از بالاترین استانداردهای جهانی برخوردار است، سالانه ۱۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی می‌شود.

۳۰

در مراسمی با حضور حجت السلام والمسلمین ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و عضو تشخیص مصلحت نظام و استاندار آذر بایجانشرقی ونماینده مردم مرند و جلفا در مجلس و برخی از مستولین استانی و شهرستان بهره برداری از کارخانه صنایع سرامیک و نسوز و رو نمایی از واکسن دوگانه نیو کاسلآنفلوانزای طیور با حجم تزریقی ۰٫۲ میلی لیتر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازیدر شهرستان مرند از توابع استان آذربایجان شرقی افتتاح وایران به جمع کشورهای دارای کوره های عمودی در صنعت سرامیک تا دمای یک هزارو ۷۰۰در جه سانتیگراد پیوست و از وارد کردن واکسن دوگانه کشته روغنی نیوکاسل آنفلوانزای طیور نیو فلورازی بی نیاز شد .

 

حجت الاسلام ناطق نوری صبح امروز پیش از افتتاح این کارخانه در گلزار شهدای شهرستان مرند حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود

 

 

 

.۵ (۱)


، مدیرعامل شرکت صنایع سرامیک و نسوز مرند در آیین افتتاح این مجموعه که با حضور حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری ،و استاندار آذر بایجانشرقی صورت گرفت، گفت: پیش از این، کشورهای آلمان، ایتالیا، چین و ترکیه فناوری مشابه این کارخانه را داشتند.

فرهادی با بیان اینکه کوره های عمودی این کارخانه جزو کوره های تک بوده و تا دمای یک هزار و ۷۰۰ درجه سانتیگراد پخت سرامیک ها را انجام می دهند، افزود: این حرارت در کارخانه های عادی بین ۹۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ درجه سانتی گراد است.

وی گفت: در بخش دوم این کارخانه کوره نیتروژنی قرار دارد که تحت خلاء کار کرده و محصول مهم آن سرامیک های شکل پذیر است که که می تواند تا چندین هزار درجه سانتی گراد حرارت را تحمل کند.

فرهادی محصول دیگر این کارخانه را تولید کاتالیست عنوان کرد که در محیط زیست کاربرد داشته و این دستاورد گام مهمی در رفع وابستگی به بیگانگان به شمار می رود.

وی یادآوری کرد: با افتتاح کارخانه صنایع سرامیک و نسوز برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

فرهادی ظرفیت تولیدی این کارخانه را ۲۰۰ هزار رولر عنوان و اضافه کرد: ظرفیت یاد شده تا ۲۴۰ هزار رولر قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه کارخانه های سرامیک ایران سالانه ۶۰۰ هزار رولر نیاز دارند، گفت: پیش از این، این نیاز از طریق چین و آلمان تامین می شد.

فرهادی اظهار کرد: با تولید رولرهای این کارخانه سالانه ۶۵ میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی و درآمد زایی می شود.

وی یادآوری کرد: عملیات احداث این کارخانه با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۸۰ با کمک شرکت های فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی آغاز شد و قرار بود در سال ۸۵ به مرحله تولید برسد اما به علت مسایل تحریم ها و نبود منابع مالی کافی به این مرحله نرسید.

فرهادی افزود: این کارخانه در سال ۹۰ با مشارکت یک شرکت سرمایه گذار داخلی دوباره فعال شد و امروز افتتاح رسمی این کارخانه با دعوت از ۱۴۸ کارخانه سرامیک کشور که به زودی با مدیران این کارخانه ها قرارداد تحویل رولرهای کاشی انجام خواهد شد، افتتاح شد.

 

۱۳۹۳۱۲۱۲۰۰۰۵۵۶_PhotoL

 

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه این فناوری تنها در پنج کشور جهان وجود دارد، گفت: با بهره برداری از صنایع سرامیک و نسوز مرند گام مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و بی اثر کردن تحریم ها برداشته شد.

حسن نژاد اظهار کرد: ۴۵ درصد ذخیره کائولین ایران در مرند قرار دارد و این ظرفیت می تواند در تولید دیگر صنایع وابسته های تک و نسوز کاربرد داشته باشد و مسوولان می توانند با راه اندازی کارخانه ها و شرکت های وابسته در جهت توسعه صنعتی و اقتصادی کشور اقدام کنند.