شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش خشونت و آسیب های فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اخبار به روز مرند: داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند و جمعی از روسای ادارات این شهرستان برگزار شد، بر ضرورت تشکیل اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و ابراز داشت: ما مطابق واقعیت های جامعه مدیریت نمی کنیم در غیر این صورت فرهنگ سازی صورت نمی گیرد.

وی با انتقاد از ورود برخی نهادهای غیرفرهنگی در فرهنگ جامعه افزود: نهادهای فرهنگی باید در مقوله تربیت جامعه به طور جدی ورود پیدا کنند و سپس آن را مردم محور پیش ببرند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: کار فرهنگی بسیاری در جامعه صورت گرفته اما کافی نیست، تولید فکر فرهنگی در جامعه صورت می گیرد اما توان اجرایی باید افزایش پیدا کند.

گرشاسبی تاکید کرد: در هر جامعه اگر الگوها به گفته های خود عمل کنند، جامعه در تربیت و فرهنگ موفق خواهد شد.

اجرای ۴۳ عنوان برنامه فرهنگی در شهر

مهران فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند نیز اظهار داشت: در طول ۵ ماه گذشته ۴۳ عنوان برنامه در سطح شهر مرند برگزار شد که با استقبال مردم مواجه شد.

وی افزود: امسال ۵ محفل انس با قرآن در شهرستان مرند برگزار شده است، واقعه غدیر خم نیز همزمان با این روز در این شهر بازسازی خواهد شد.

تشکیل شورای فرهنگ عمومی در روستاهای مرند

همچنین بخشدار مرکزی مرند با اشاره به برنامه های اجرا شده در روستاهای شهرستان مرند، ابراز داشت: جشنواره ییلاقی بهاره در روستای دوگیجان، با حضور هنرمندان استان برگزار شد که بیش از ۳ هزار نفر استقبال کردند.

علی امیری راد افزود: همایش پیاده روی در روستای دولت آباد در منطقه قراملک برای چهارمین سال پیاپی برگزار شد که به یک تقویم فرهنگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه دهیاران روستاها دارای برنامه و بودجه فرهنگی هستند، عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی در چند روستای شهرستان مرند تشکیل شد که ضرورت دارد علاوه بر دهیار و شورا، روحانی و مسئولان دیگر نهادهای فعال در روستا در این شورا حضور داشته باشند.

راه اندازی ۶۱ پایگاه اوقات فراغت در مدارس مرند

حجت الاسلام حسین زاده معاون فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان مرند در ادامه ابراز داشت: تعداد ۶۱ پایگاه اوقات فراغت با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس شهرستان مرند در طول تابستان راه اندازی شده است.

وی تاکید کرد: در راستای توانمندسازی مربیان و مدیران، دوره سبک زندگی قرآنی و اسلامی با حضور ۱۲۰ مدیر مدرسه و مربیان قرآنی و پرورشی در مرند برگزار شد.