با گذشت 31 روز از زمستان برف، بهار را از مرند بیرون کرد/ پناه آوردن دوباره مردم به بخاری‌ها به دنبال افت دما در آذربایجان‌شرقی، برف، بعد از 31 روز از گذشت زمستان، دوباره در شهرستان مرند ظاهر شده و ارتفاعات کوه میشو در این شهرستان را سفید‌پوش و زمستانی کرد. به گزارش خبرنگار صداو […]

با گذشت 31 روز از زمستان
برف، بهار را از مرند بیرون کرد/ پناه آوردن دوباره مردم به بخاری‌ها

به دنبال افت دما در آذربایجان‌شرقی، برف، بعد از 31 روز از گذشت زمستان، دوباره در شهرستان مرند ظاهر شده و ارتفاعات کوه میشو در این شهرستان را سفید‌پوش و زمستانی کرد.

خبرگزاری فارس: برف، بهار را از مرند بیرون کرد/ پناه آوردن دوباره مردم به بخاری‌ها

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند، امروز در حالی که یک‌ماه از آغاز فصل بهار می‌گذرد بارش برف در ارتفاعات کوه میشو شهرستان مرند در استان آذربایجان‌شرقی را سفید پوش و هم چنین باعث افت شدید دما شده و مردم که برای استقبال از بهار بخاری‌های خودشان را در منزل جمع کرده بودند مجبور شدند دوباره بخاری‌ها را برپا کنند، دودی که از دودکش‌های پشت بام‌ها بر می‌خیزد، چهره زمستان را در ذهن خاطرنشان می‌کند.

براساس این گزارش افت 10 درجه‌ای دما و سرد شدن هوا باعث شده مردم و اهالی این شهرستان مجبور به پوشیدن البسه‌های زمستانی و روشن کردن بخاری خودروها شوند و این در حالی است که همزمان شکوفه زدن درختان زردآلو و آلوچه نغمه بهاری را زمزمه می‌کنند.