مرند- بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند از برگزاری چهاردهمین دوره شعر کوثر شمالغرب کشور در مرند خبرداد.

 

به گزارش اخبار به روز مرند:علی امیری راد ظهر امروز دوشنبه در جلسه هماهنگی برای برگزاری چهاردهیمن جشنواره شعر کوثر بین استانهای شمالغرب کشورگفت: این جشنواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از پنج استان کشور شرکت کننده در این جشنواره خواهیم داشت .

وی  در ادامه افزود: شهرستان مرند در حوزه هنر و فرهنگ استعدادهای زیادی دارد که از جمله آن برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در شهرستان مرند بود که به بهترین شکل ممکن برگزار واستعدادهای خوبی کشف ومورد توجه قرار گرفت.

بخشدار مرکزی شهرستان مرند گفت : اولین بار است که برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح شمالغرب کشور در شهرستان مرند برگزار می شود که با عملکرد بهتر می توان آنرا به صورت پایلوت در سالهای آینده در شهرستان مرند برگزار کرد.

ابعاد شخصیتی مقام حضرت زهرا و مقام رفیع مادر محوریت جشنواره شعر کوثر

در این جلسه مهران فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به محوریت جشنواره شعر کوثر بیان داشت: در آبان ماه سال جاری فراخوان عمومی صورت گرفته و دریافت آثار به صورت اینترنتی بوده است.

وی افزود: موضوعات اصلی این جشنوراه در قالب ابعاد شخصیتی مقام حضرت زهرا (س) و مقام رفیع مادر و منزلت زن است که از زبان شعر بیان خواهد شد.

فرجی ادامه داد: بیش از۱۲۰ اثر به زیان ترکی و فارسی به دبیر خانه ارسال شده که در دست داوری می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با اشاره به اهمیت این جشنواره گفت: از ویژگی های برگزاری این جشنواره تقدیر از اساتید حوزه شعر شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد  : مراسم اختتامیه روز پنج شنبه ۱۷ اسفند ماه سال جاری در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان از ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در رابطه با داوران این جشنواره نیز گفت: سعی کرده ایم از بهترین استادان شعر وادب فارسی کشور واز بنیاد فرهنگستان ادب آذربایجان کمک بگیریم که این امر می تواند در سطح علمی بالای این جشنواره کمک زیادی به ما بکند.

فرجی در ادامه اشاره ای به رویداد ۲۰۱۸تبریز کرد واظهارداشت: شهر مرند یکی از چندین مسیر اصلی طراحی شده برای این رویداد مهم است که ما تصمیم گرفتیم با از مقاط دیدنی وتاریخی شهرستان از جمله مسجد بازار، مسجد جامع و نمایشگاه دائمی بیت الاحزان شهر بناب مرند با میهمانان عزیز بازدیدی داشته باشیم.

وی در چایان با اشاره به اهمیت جایگاه شعر و شاعری گفت: تمام آثار شعرا به صورت کتاب چاپ و در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.