معاون نیروی انسانی قوه قضاییه در جریان مشکلات شهرستان مرند قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی حجت الاسلام امینی به نمایندگی از رییس قوه قضاییه با حضور در جلسه شورای اداری مرند گفت: یکی از مشکلات بیان شده در این نشست نبود همکاری و تعامل مردم در بهره برداری از معادن موجود در این شهرستان است که مقرر شد با برگزاری جلسات مربوطه در تهران، و ابلاغ آن به مسئولان قوه قضاییه این مشکلات حل می شود.
وی افزود : یکی دیگر از مشکلات بیان شده زمین های وقف شده شهر بناب مرند بود که این موضوع با همکاری مسئولان قوه قضاییه استان و مسئولان اداره اوقاف استان نیز در اسرع وقت حل خواهد شد.
حجت الاسلام امینی ادامه داد: برای حل مشکل صنایع چوب و مبل مرند جلسات موفقی در استان با حضور رییس کل دادگستری استان انجام شده است و مقرر شده که تعداد کارگاه های فعال در محل مورد نظر توسط اداره کل صنعت و معدن و تجارت و اداره شهرک های صنعتی استان شناسایی و برای آنها پروانه فعالیت صادر شود و برای سایر کارگاه ها در شهرک مبل مرند زمین واگذار شود.
رییس دادگستری شهرستان مرند هم در این جلسه مساعدت قوه قضاییه را در روند تکمیل احداث جاده های مرند به جلفا و بازرگان را خواستار شد.
زارع زاده گفت :باتوجه به قر ار گرفتن شهرستان مرند درجاده بین اللملی ترانزیت و شاهرگ اتصال اروپا و آسیا ماهانه تصادفات شدیدی در مسیرهای مرند به جلفا و مرند به بازگان رخ می دهد که متاسفانه به دلیل کمبود بودجه، قسمتهایی از این جاده ها به صورت دو باند کار شده و مابقی نیمه تمام مانده است که با مساعدت قوه قضاییه می توان شاهد تکمیل این جاده ها و کاهش تصادفات در این محورها باشیم.
وی افزود: در شهرستان مرند در حوزه صنایع و معادن، مردم شهرها و روستاهای این شهرستان نه تنها کمکی در روند احداث کارخانه ها و بهره برداری از صنایع را فراهم نمی کنند بلکه با ممانعت خود باعث ترک سرمایه گذار از شهرستان و بروز مشکلات اجتماعی و بیکاری می شوند.