به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : علی نیک نفس در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره زردآلو در شهرستان با اشاره به اهمیت جشنواره در معرفی قابلیت‌های متعدد شهرستان گفت: شهرستان مرند در حوزه گردشگری و کشاورزی ظرفیت و پتانسیل های فراوانی دارد . وی افزود : هدف از برگزاری این جشنواره برند سازی […]

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : علی نیک نفس در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره زردآلو در شهرستان با اشاره به اهمیت جشنواره در معرفی قابلیت‌های متعدد شهرستان گفت: شهرستان مرند در حوزه گردشگری و کشاورزی ظرفیت و پتانسیل های فراوانی دارد .

وی افزود : هدف از برگزاری این جشنواره برند سازی محصول برای منطقه و جذب مشتریان داخلی و سرمایه گذاری است .

بخشدار مرکزی بیان داشت: برگزاری این جشنواره از اهمیت زیادی در شهرستان برخوردار است و فرصت مناسبی برای معرفی بهتر شهرستان در تمام ظرفیت ها و جذب سرمایه گذار است .

در ابتدای این جلسه مهندس رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: زردآلو  از تولیدات مهم و اساسی و برند شهرستان مرند است و برگزاری جشنواره زردآلو در شهرستان گامی در جهت معرفی بهتر این محصول است .

وی افزود :در سطح دنیا رتبه سوم در تولید زردآلو مختص کشور ایران است و در ایران هم رتبه نخست تولید زردآلو مختص آذربایجان شرقی می باشد .

رحمانی با اشاره به اشتغال زایی این محصول در استان گفت: در سطح شهرستان نزدیک به ۳ هزار هکتار کشت زردآلو داریم که باعث اشتغال زایی بیش از ۳ هزار نفر در این حوزه شده است .

وی گفت: شهرستان مرند از لحاظ کشاورزی بسیار فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است و علاوه بر زردآلو در زمینه محصولات پسته و زعفران و … هم مرند جز برترین ها در کشور است .

جشنواره زردآلو در شهرستان در ماه آینده برگزار خواهد شد .

 

DSC_0075 DSC_0078 DSC_0079 DSC_0082