معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه مرند از برگزاری همایش توسعه مرند با حضور فعالان این عرصه به زودی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخباربه روز مرند: حسن فدایی، در نشست خبری با خبرنگاران رسانه را رکن چهارم دموکراسی دانست و ابراز داشت: رسانه و مطبوعات کمک کار مدیران هستند که مشکلات و نقص ها را گوشزد می کنند.

◀️وی از رسانه ها خواست یار و یاور مدیران باشند افزود: باید در خصوص منافع ملی و شهرستان مرند هم راستا باشیم، در راه رسیدن به توسعه نباید جناح بندی کرد.

◀️ تفکر شخصی ام اطلاح طلبی است اما بیشتر انتقادها را به اصلاح طلبان دارم، اگر دم از اصلاح طلبی می زنیم، باید انتقادپذیر بوده و شفاف سازی کنیم ودرست ترین راه را انتخاب کنیم ؛نه اینکه برخی ها در گذشته اقدام.به قلب وقمع. نماییم؛ نباید برخورد ها باعث شود تا خروجی برآیند بی نتیجه باشد ؛ما راست و چپ نداریم هرچند سلیقه فرق می کند ولی تفکرات و اهداف خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران باید در نظر بگیریم .

◀️ معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه مرند با بیان اینکه خبرنگاران می توانند انگیزه مدیران تلاشگر را مضاعف کنند، تاکید کرد: خبرنگاران و رسانه ها، در شناساندن پتانسیل های شهرستان مرند، مدیران را یاری کنند.

◀️ فدایی بر اهمیت حمایت از نیروهای انسانی تربیت شده بومی تاکید کرد و گفت: اینکه فکر کنیم اگر فلان کار انجام شود چون می‌گویند فلان کس پیشرو بودهو حاشیه درست کنیم نگذاریم ؛این چرخه آفت بزرگی است که موجب عدم توسعه خواهد بود ؛بدین جهت اگر کار برای رضای خداوند و آسایش ورفاه مردم باشد حتما به صلاح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار کمک خواهد کرد

◀️ وی همچنین با اشاره به اینکه پتانسیل گردشگری مرند باید معرفی شود، عنوان کرد: رسانه ها در این زمینه نقش موثری دارند که می توانند در کنار انتقاد از عملکرد مدیران، راهکارهای توسعه را نیز پیش روی مسئولین بگذارند و ظرفیت نقدپذیری مسئولان را بالا ببرند.وبا انعکاس مشکلات مردم در رشد وتوسعه شهرستان همدم و همراه مسئولین باشند ؛وما هم بر اساس اولویت وکارشناسی شده پیگیر مشکلات و مطالبات بر حق شهروندان خواهیم بود .

◀️ معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه مرند ابراز داشت: فرهنگ سازی اجتماعی از دیگر ارکان توسعه کشور است، روشنگری و اطلاع رسانی رسانه ها، مردم را آگاه کرده و برای حمایت از توسعه، همراه می کنند.

◀️ فدایی با اشاره به اینکه خبرنگاران صدای مردم و همراه مسئولان هستند، اذعان داشت: رسانه ها باید از التهاب اجتماعی جلوگیری کنند، دشمنان به اندازه کافی ما را تهدید و تحریم می کنند که رسانه ها نباید به آن دامن بزنند.

◀️ وی گفت: کارهای روی زمین مانده در مرند بسیار است و کار هر مسئولی در این شهرستان، عبادت محسوب می شود.خاطر نشان کرد؛ باید نگرش خود را نسبت به بزرگان شهرستان که در پست های مدیریتی؛ وزارتی و حتی بخش خصوصی در داخل و خارج از کشورو استان هستند باید ارج و ارزش داده تغییر دهیم .

◀️ معاون فرماندار ویژه مرند در بخش دیگری با اشاره به حمایت از توسعه روستایی خاطرنشان کرد: میزان وام توسعه روستایی در شهرستان مرند ۲۵ میلیارد تومان است که ۱۵ میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده است.

◀️ فدایی همچنین ضمن تاکید ارتباط نزدیک مسئولین با خبرنگاران؛ برای شفاف سازی میزان ارائه خدمات انجام یافته ویا مشکلات در پیش رو برای چند مین جلسه ایشون از تشکیل شورای روابط عمومی ها در شهرستان  با محوریت روابط عمومی فرمانداری شهرستان ویژه مرند نیز خبر داد .