چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند با حضور اعضاء این شورا با موضوع بررسی نحوه برگزاری عزاداری های ایام محرم در محل دفتر امام جمعه شهرستان مرند برگزار گردید.

به گزارش اخبار به روز مرند :در این جلسه  که  با حضور معاون استاندار  و فرماندار ویژه مرند و مدیران این شهرستان و معاون فرهنگی بنیاد بین المللی اسراء برگزار شد، حجت الاسلام علی نعمت زاده امام جمعه مرند با اشاره به اجرای طرح ملی «ملکوت» توسط بنیاد بین المللی اسراء تحت اشراف آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: آیت الله جوادی آملی از ذخایر ارزشمند جهان اسلام است و قلم و فکر ایشان و با تربیت صدها شاگرد متخصص در مسائل مختلف به ویژه مسایل قرآنی جایگاه ویژه ای دارد.

وی به تشکیل شوراهای فرهنگ عمومی روستایی اشاره نموده و گفت : در تشکیل شورای فرهنگ عمومی روستایی نباید به کمیت اهمیت داد، باید نتیجه عملی این شورا بیشتر از تعداد جلسات و کمیت آن باشد.

نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور باشکوه مردم در عزاداری ماه محرم اظهار داشت: حسنات و نقاط مثبت عزاداری ها باید به اطلاع مردم رسانده شود تا در جهت برپایی عزاداری هایی بدون آسیب قدم برداریم.

در ادامه داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند، با بیان اینکه فرهنگ یک برنامه دراز مدت است، اظهار داشت: برای تغییر و یا اصلاح یک فرهنگ شاید چندین دهه نیاز باشد که برای عملی شدن آن، باید از سطوح پایین به بالا در جامعه به اجرا گذاشته شود.

وی بر ضرورت اجرای کارشناسی مسائل فرهنگی تاکید کرد و افزود: بحث فرهنگ مسئله حساسی است و  باید به متخصصین فرهنگ سپرده شود.

مهران فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند نیز با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ عمومی روستایی در این شهرستان گفت: شورای فرهنگ عمومی روستایی انتظار دارند برای عملیاتی شدن مصوبات، دستگاه های شهرستان بیشتر همکاری کنند.

وی ادامه داد: مقرر شده بود تیم ارزیابی برنامه های فرهنگی هنری شهرستان مرند شامل اعضای علمی متشکل از اساتید دانشگاه و فرهنگیان آموزش و پرورش باشد که اسامی کارشناسان اعلام شده و به زودی جلسه توجیهی برگزار خواهد شد.

همچنین معاون فرهنگی بنیاد بین المللی اسراء در این جلسه به تشریح اجرای طرح ملی «ملکوت» پرداخت، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان مرند نیز گزارشی از روند فعالیت های ماه محرم ارائه کردند.