مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: شهرک دامپروری مرند با ظرفیت پرورش ۲۱ هزار راس گوسفند پر بازده وارداتی در این شهرستان احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : سیدخلیل هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: نظیر این شهرک حتی در کشورهای        همسایه نیز وجود ندارد و با بهره برداری از این شهرک، علاوه بر تامین گوشت، شیر و سایر فرآورده های دامی و لبنی، مشکل اشتغال نیز در منطقه برطرف می شود.

وی افزود: وزارت جهادکشاورزی از طریق شرکت شهرک های کشاورزی بحث های مربوط به گلخانه، دامپروری و شیلات را دنبال می کند و این پروژه یکی از پروژه های این شرکت است.

هاشمی ادامه داد: در آذربایجان شرقی در حال حاضر ۹ شهرک شامل ۲ شهرک دامپروری و بقیه شهرک گلخانه ای توسط شرکت شهرک های کشاورزی احداث و به سرمایه گذاران واگذار شده است و شهرک دامپروی مرند دومین شهرک در استان است.

پیش از این شهرک دامپروری تبریز  با ظرفیت ۳۰۰۰ راس گاو به سرمایه گذار واگذار شده است.

وی گفت: همچنین شهرک های گلخانه ای که تعداشان ۷ شهرک است یک بخش آن واگذار شده و بخش دیگر نیز آماده واگذاری می باشد.

هاشمی از سرمایه گذارانیکه می خواهند در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنند دعوت کرد تا با مراجعه به شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان شرقی  و مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان ها، از فرصت ایجاد شده برای تولید و ایجاد اشتغال استفاده کنند.