ساخت سریال تاریخی جلال با حضور ۲۰۰ هنرمند در روستای دارانداش از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند آغاز شد.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مدیر کل صداو سیمای آذربایجان شرقی  بهمراه حجت الاسلا م نعمت زاد ه امام جمعه مرند در بازدید از روند تولید این سریال تاریخی گفت : جلال ، یک سریال تاریخی کشورمان با مضمون انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است که برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در حال تولید است.
صفری افزود : این سریال تاریخی با حضور ۲۰۰ هنرمند و ۶۰ نفر عوامل تولید یکی از سنگین ترین کارهای تولیدی صدا و سیمای آذربایجان شرقی با مشارکت امور استان های سازمان صدا و سیما است.
وی گفت : هدف از تولید این سریال نشان دادن زندگانی مردم در زمان رژیم پهلوی و مبارزات مردم انقلابی ایران و پیروزی انقلاب اسلامی است.
کارگردان سریال جلال هم از پخش این سریال در ایام دهه مبارک فجر از شبکه های سراسری و شبکه استانی سهند خبر داد.
نجفی افزود : مرحله تصویربرداری از روستای دارانداش شهرستان مرند آغاز شده و این مرحله همزمان با مرحله تدوین ، در ظرف زمانی سه ماه صورت می گیرد.
وی ادامه داد : در این سریال ۱۱۰ محل تصویربرداری پیش بینی شده که روایت گر داستان پیروزی انقلاب از سال ۱۳۳۹ تا ۱۳۵۷ است.
امام جمعه مرند هم در بازدید از روند تولید این سریال ، تولید چنین آثار هنری را در مورد پیروزی انقلاب اسلامی ضروری دانست.
حجت الاسلام نعمت زاده افزود : روحیه عوامل تولید و مدیران این سریال انقلابی است و با وجود مشکلات همچنان در حال ساخت این سریال تاریخی هستند.
وی گفت : تولید چنین آثار تاریخی برای نشان دادن مبارزات مردم علیه رژیم پهلوی برای نسل جوان مهم است تا جوانان با مشاهده گوشه ای از مبارزات پدران و مادران خود برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، بیشتر از گذشته با همت و علم خود این انقلاب را حفظ کنند.

 
۲۶۹۲۱۶۶_۴۴۴ ۲۶۹۲۱۶۲_۴۲۱ ۲۶۹۲۱۶۳_۵۷۰ ۲۶۹۲۱۶۴_۸۱۷ ۲۶۹۲۱۶۵_۴۴۳