بهره برداری از یک هزار پروژه در حوزه بهداشت و درمان آذربایجان شرقی

به گزارش اخبار به روز مرند :محمدحسین صومی روز شنبه در آئین بهره برداری از طرح های بهداشتی و درمانی مرند افزود: ۶۵ خانه بهداشت در این شهرستان فعالیت می کند و احداث ۱۶ باب مرکز سلامت و خانه بهداشت نیز با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.
وی اظهار کرد: مجتمع سلامت مرند نیز راه اندازی شده که ۷۰ هزار نفر از جمیت این شهرستان را تحت پوشش قرار داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: بیمارستان آیت الله حجت کوه کمری مرند هم با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریالی در اواخر سال ۱۳۹۲ تجهیز و به بهره برداری رسیده است.
صومی، احداث و تجهیز کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مرند با ۶۰ میلیارد ریال، اورژانس بیمارستان حجت کوه کمری با ۲۰ میلیارد ریال، رادیولوژی با ۸ میلیارد ریال، بخش ام آر آی با ۶۰ میلیارد ریال و ان آی سی یو با ۶۰ میلیارد ریال را از جمله پروژه های مورد بهره برداری مرند در حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد.
وی گفت: هم اکنون ۴۰ پزشک متخصص در بیمارستان حجت مرند حضور دارند و مجوز مجتمع آموزش عالی سلامت این شهرستان نیز از وزارت بهداشت و درمان اخذ شده است.
فرماندار ویژه مرند نیز در این آئین گفت: ۵۲ پروژه با اعتبار بیش از ۷۷۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
علیار راستگو افزود: سیلو ذخیره آرد گندم با ظرفیت ۲۵ هزار تن، کلینک تخصصی مرند با ۵۰ میلیارد ریال و ام آر آی و اندوسکوپی با ۱۳۰ میلیارد ریال امروز به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری مرند مستقر است، اظهار کرد: در حوزه های مختلف خدماتی، گردشگری و کشاورزی این دبیرخانه فعالیت می کند و اقدامات خوبی در سطح شهرستان مرند انجام شده است.
فرماندار ویژه مرند یادآوری کرد: در راه سازی، پل سازی، جمع آوری فاضلاب و شبکه داخلی شهر اقدام های اساسی انجام شده و در اواخر بهمن کلنگ تصفیه خانه مرند به زمین زده می شود.
راستگو ادامه داد: پایبندی به قانون، عدم ورود به حاشیه توسط دستگاه های اداری و وحدت و انسجام درونی شهرستان از جمله محورهای مهم در مرند به شمار می رود.
وی گفت: از سال ۱۳۹۵ تاکنون بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال در مرکز سلامت و درمانگاه، هزینه شده است و علاوه برآن نیز امروز شاهد افتتاح کلنیک تخصصی مرند هستیم.


ارسال نظر

توجه فرمایید که نظرات فاقد نام و نیز نظرات تبلیغاتی و توهین آمیز به هیچ وجه تائید نخواهند شد.

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)