به گزارش اخبار به روز مرند : جلسه ای که عصر روز چهارشنبه  اول بهمن ماه در اتاق جلسه شورای اسلامی با حضور اعضای شورا، شهردار و معاونین و برخی اصحاب رسانه برگزار گردید، سیدرضا هاشمی بودجه یک هزار وپانصدو شصت میلیارد ریالی ((۱۵۶ میلیارد تومانی)) سال ۱۳۹۴ شهرداری مرند را جهت بررسی به شورای […]

 

به گزارش اخبار به روز مرند : جلسه ای که عصر روز چهارشنبه  اول بهمن ماه در اتاق جلسه شورای اسلامی با حضور اعضای شورا، شهردار و معاونین و برخی اصحاب رسانه برگزار گردید، سیدرضا هاشمی بودجه یک هزار وپانصدو شصت میلیارد ریالی ((۱۵۶ میلیارد تومانی)) سال ۱۳۹۴ شهرداری مرند را جهت بررسی به شورای شهر ارائه نمود.

سید رضا هاشمی شهردار مرند طی سخنانی در این جلسه گفت :  بودجه یک هزار وپانصدو شصت میلیارد ریالی ((۱۵۶ میلیارد تومان)) سال ۹۴ برحسب نیازهای شهر مورد مطالعه و اینک پیشنهاد میگردد که کار بررسی برعهده شورای محترم است.

وی به تحقق بودجه سال ۹۳ اشاره کرد گفت : در تحقق بودجه ۹۳ حتی یک ریال هم وام دریافت نکرده ایم در حالیکه خیلی از شهرداری ها متوسل به دریافت وام میشوندو حتی یک قطعه از املاک شهرداری را تاکنون به فروش نرسانده ایم و تاکنون منتظر مانده ایم تا  این دارایی ها ارزش افزوده داشته باشند که البته برای اجرای طرح های بزرگ در سال آینده بخشی از املاک به فروش میرسد. در واقع نتیجه سرمایه گذاری در این مدت را در سال آینده و سالهای آتی خواهیم دید.

وی اظهار امیدواری کردو گفت: شهرداری در این مدت در کنار انجام این همه پروژه طوری برنامه ریزی کرده است که برای شوراها و شهرداران آینده هیچ بدهکاری باقی نمانده و در واقع هزینه ها را نقدی پرداخت کرده است. بودجه عادلانه است و پروژه هایی که در نظر گرفته شده است واقعاً نیاز شهر می باشد و تقاضا دارم در اسرع وقت بررسی شده و برای آغاز اجرا در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی با اشاره به مهمترین‌ شاخص‌های در نظر گرفته شده برای بودجه سال آینده شهرداری مرند، افزود: بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک، توسعه حمل و نقل عمومی، حمل و نقل با محوریت انسان(پیاده‌روسازی)، توسعه خدمات عمومی شهر مانند فضای سبز و آتش‌نشانی و غیره بخشی از محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای سال آتی است.

شهردار مرند  همچنین بازگشایی معابر در محلاتی که در گذشته کمتر مورد توجه بوده و توسعه متوازن در همه محلات از دیگر محورهای اصلی در نظر گرفته شده است، زیرا این کار ارایه خدمات شهری را تسهیل می‌بخشد و پیامدهای مثبت اجتماعی فراوانی بدنبال خواهد داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه  بیشترین دغدغه شهرداری و سازمانهای تابعه به دنبال افزایش درآمدهای شهرداری و به طبع آن افزایش خدمات به شهروندان هستیم،افزود: مجموعه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری مرند پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، بودجه سال آینده را میزان ۱۵۶میلیارد تومان در نظر گرفته‌اند که  به تحقق آن  امیدوارهستیم.

هاشمی در خاتمه اظهار داشت  : از کل بودجه ۸۰% به طرح ها و پروژه های عمرانی تخصیص یافته است و تنها ۲۰% از کل بودجه مشمول هزینه های جاری خواهد شد که این در بین کل شهرداری ها بی نظیر است .

در این جلسه اکثر اعضای شورای اسلامی شهر در سخنانی دیدگاههای اولیه خود را ابراز داشتند.

 

کل بودجه پیشنهادی سال ۹۴ شهرداری مرند با سازمانهای تابعه: ۱۵۶۳۳۷۴۹۸۷ هزار ریال

بودجه شهرداری مرند:               ۱۳۹۲۸۳۸۰۰۰ هزار ریال

اعتبارات جاری:                       ۱۴۵۵۱۸۰۰۰ هزار ریال

اعتبارات عمرانی:                    ۱۲۴۷۳۲۰۰۰۰ هزار ریال

بودجه سازمانها:                     ۱۷۰۵۳۶۹۸۷ هزار ریال

لایحه بودجه بتعداد ۴۴ تبصره و ۴۱ بند در ۱۰ صفحه

تعداد کل پروژه های عمرانی                                           ۱۷۰

طرح تملک املاک مورد نیاز                                            ۳۴

طرح دفع آبهای سطحی                                               ۴

طرح حمل و نقل و بهبود عبور و مرور                                ۵۲

طرح ایجاد تاسیسات حفاظتی                                      ۱۱

طرح بهبود محیط شهری                                             ۲۹

طرح ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی – تفریحی و توریستی           ۱۰

طرح  ایجاد سایر تاسیسات و تسهیلات شهری                  ۲۳

طرح ایجاد تاسیسات درآمدزا                                       ۶

طرح دیون و تعهدات عمرانی                                      ۱

 

 

DSCF9590 DSCF9594 DSCF9595DSCF9596 DSCF9597