به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :حجت الاسلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه مرند، با اشاره به فرارسیدن سالروز ۹ دی خاطرنشان کرد: هفته آینده سالگرد فتنه سیاه و سیاه تر از سیاه و کور سال ۸۸ است، بازیگران اصلی این فتنه آمریکا، اسرائیل و انگلیس و آل سعود بودند، آمریکا از هر راهی می خواهد ملت ما را تحقیر کرده و استقلال و امنیت ما را بشکند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :حجت الاسلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه مرند، با اشاره به فرارسیدن سالروز ۹ دی خاطرنشان کرد: هفته آینده سالگرد فتنه سیاه و سیاه تر از سیاه و کور سال ۸۸ است، بازیگران اصلی این فتنه آمریکا، اسرائیل و انگلیس و آل سعود بودند، آمریکا از هر راهی می خواهد ملت ما را تحقیر کرده و استقلال و امنیت ما را بشکند.

وی افزود: آمریکا و انگلیس و عربستان در فتنه ۸۸ با ابزار رسانه ای تلاش کردند تا مردم را در مقابل نظام قرار دهند، اگر جمهوری اسلامی مردم نداشته باشد قدرتی نخواهد داشت چرا که اصل قدرت نظام ما مردم هستند.

امام جمعه مرند با اشاره به اینکه حضرت آقا در ۶ تیر ترور شد و ۷ تیر ۱۰ ها خادم مملکت به شهادت رسیدند و خدا خواست تا  ایشان را برای چنین روزهایی برای ما حفظ کند، اذعان داشت: اگر درایت و هوشیاری مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ نبود، چه خون هایی در این مملکت جاری می شد، اگر در مقابل خواسته های خلاف شرع برخی ها با قاطعیت ایستادگی نمی کرد، فتنه خاموش نمی شد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: قطعا وحدت ملی و حضور و اعتماد مردم و هشدارهای رهبری و مسئولانی که خالصانه به مردم خدمت می کنند، فتنه ها را از کشور ما دور می کند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده در بخش دیگری با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) ابراز داشت: چهار دی ماه سالروز تولد حضرت عیسی روح الله است، این روز را به همه خداپرستان و هم وطنان مسیحی و مسیحیانی که از حضرت مسیح تبعیت می کنند، تبریک می گویم.

وی با اشاره به اینکه غربی ها که امروز مدعی حمایت از حضرت مسیح هستند مایه ننگ بشریت شده اند، تصریح کرد: همه جنایات و یا قطعا غالب قتل ها و آدم کشی ها یا مستقیم به دست آنها و یا با حمایت غربی ها صورت می گیرد.

امام جمعه مرند افزود: نمونه این کشورها، فرانسه است که شاهد نوع برخورد با مردم معترض هستیم، از طرفی شاهد جنایت های آمریکا در منطقه خاورمیانه هستیم که بیرون رفتن از این منطقه به نفع آنها خواهد بود  

 خطیب نماز جمعه  مرند خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به عنوان قدرت بزرگ اسلامی، یوسف گونه و پیامبر گونه با برخی کشورها که در جنگ تحمیلی علیه ما بودند برخورد کرد، قطعا با خارج شدن غربی ها و آمریکا از منطقه، آرامش به این منطقه برمی گردد.
.
امام جمعه مرند با اشاره به تصمیم ترامپ به خروج نیروهایش از سوریه گفت: تصمیم آمریکا آرامش منطقه را نیز در پی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ۹ دی سالگرد فتنه سال ۸۸ نزدیک است، اظهار داشت: با اینکه در این حادثه بازیگران اصلی کشورهای آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود بودند ولی دولت های دیگر نیز در این اتفاقات از ما حمایت نکردند.
نعمت زاده تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش در هر زمانی منتظر هستند تا همه گونه توطئه را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد از این رو در برابر آنان باید هشیار باشیم.
وی با بیان اینکه دشمن با ابزار رسانه ای تلاش می کند مردم را در برابر نظام قرار دهد، اظهار داشت: آنان در فتنه سال ۸۸ سعی کردند با بی اعتماد کردن مردم، تغییر تدریجی باور و ساختار حکومت را رقم بزنند که با درایت و هشیاری مقام معظم رهبری و وحدت و حضور مردم خنثی شد.
 
امام جمعه مرند در بخش دیگری با انتقاد از گرانی های افسارگریخته در کشور تصریح کرد: مسئولان در عمل دیرتر وارد عرصه می شوند که براین اساس دشمن به طمع می افتد که نمونه آن گرانی های اخیر است، چرا امروز در حالی که دلار کاهش پیدا کرده اما قیمت اجناس همچنان در حال افزایش است، آقای رئیس جمهور و وزرای مربوطه و روسای قوای سه گانه، کاهش دادن قیمت ها و نظارت بر بازار وظیفه شماست.

و ی ادامه داد: آجیل مگر از خارج وارد کشور می شود که قیمت آن در شب یلدا سه یا چهار برابر شده است این چه مفهومی دارد، چرا باید مسئولان در برابر گرانی کالاها غفلت کنند؟

حجت الاسلام نعمت زاده همچنین با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا اظهار داشت: شب یلدا سنت بسیار خوبی است که باید صله رحم را در آن بجا آورد و اجازه نداد این رسم زیبا از بین برود.
وی با تاکید بر رعایت مسائل اخلاقی در جامعه خاطرنشان کرد: عدم پایبندی به این مسائل و کم حرمتی و بی احترامی آسیب بزرگی است که در همه جوانب زندگی تاثیرگذار است.