جلسه توجیهی بهنگام سازی نقشه های شهری شهرستان مرند  ، به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری مرند برگزار شد .   به گزارش اخبار به روز مرند :کرمی در این جلسه با اشاره به نزدیک بودن سرشماری سال ۱۳۹۵ و لزوم تدوین نقشه های به روز کردن نقشه های شهری و روستایی […]

جلسه توجیهی بهنگام سازی نقشه های شهری شهرستان مرند  ، به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری مرند برگزار شد .

 

به گزارش اخبار به روز مرند :کرمی در این جلسه با اشاره به نزدیک بودن سرشماری سال ۱۳۹۵ و لزوم تدوین نقشه های به روز کردن نقشه های شهری و روستایی قبل از برگزاری سر شماری عمومی ضروری دانست و گفت بروز شدن آمار و اطلاعات دقیق  و نفشه  های شهری در اماکن و معابر عمومی از توجهات ویژه شهرداران و  دهیاران وهمکاری شهروندان را می طلبد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: آمار نقش بی بدیل در تصمیم گیری مدیران و مسئولان  در امر  برنامه ریزی شهری و توسعه اقتصادی و اجتماعی وفرهنگی  هر  شهر دارد و آمار زبان گویا در تبیین امورات اجرایی  است .

وی  افزود : تعامل و تبادل اطلاعات شهرداران با مرکز آمار بیشتر شود تا نقشه های آماری به روز شود و شهرداران و حتی بخشداران در تهیه و بهنگام سازی نقشه های حوزه فعالیت خود همت کنند .

در ادامه مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات استانداری  آذر بایجانشرقی گفت:شهرداران شهرستان های مختلف استان باید هر چه زودتر نسبت به تهیه نقشه های به روز شهرهای خود اعلام آمادگی کنند.

وی ادامه داد: از تمامی مسئولان مربوطه می خواهیم اطلاعات پایه شهری را در اختیار شهرداری ها قرار دهند تا هر چه زودتر نسبت به تهیه این نقشه ها اقدام شود.

فتح زاده افزود: با توجه به نزدیک بودن سرشماری سال ۹۵ باید طرح به روز رسانی نقشه ها هر چه زودتر اجرایی شود.

مدیر کل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به بخشی از فواید نقشه های به هنگام گفت: تدوین شاخص‌های سلامت و عدالت در شهرها و ارتقای رتبه شهری از جمله موارد مورد بهره برداری از نقشه های به هنگام شده است.

 

 

۱۱۸ ۲۱۰ ۳۷