رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند از تجلیل هنرمندان مرند در جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، مهران فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند، تصریح کرد: مراسم تجلیل از پنج استاد برجسته‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی شهرستان مرند، همزمان با بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در تبریز برگزار می شود.

وی افزود: آیین تجلیل از استاد علی دائم ‌امید،‌استاد مسعود ستارزاده، استاد کیومرث کیاست،‌استاد محمدحسن رضازاد و رحیم عظیمی همزمان با آیین اختتامیه جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوان برگزار خواهد شد.

فرجی با اشاره به زمان برگزاری این مراسم خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از هنرمندان هنرهای تسجمی ۳۰ مردادماه در مجتمع فرهنگی هنری ٢٩ بهمن تبریز برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن مجسمه سازی استان و انجمن هنرهای تجسمی مرند، خاطرنشان کرد: مرند نخستین شهرستانی است که با تشکیل این جلسه سعی در معرفی هرچه بیشتر پتانسیل های موجود دارد و در راستای هم افزایی و رشد و شکوفایی هنرمندان منطقه آماده همکاری با تمام انجمن های تخصصی فرهنگی و هنری استان به ویژه در هنرهای تجسمی و مجسمه سازی است.

وی افزود: این نشست در راستای تعامل و هم افزایی جهت انجام همکاری های آتی برگزار و مباحثی از قبیل نحوه مشارکت شهرستان ها در برنامه های هنری استانی، لزوم راه اندازی اکسپوهای تخصصی و منظم، لزوم اطلاع رسانی دقیق و به موقع رویدادهای هنری، مبحث اقتصاد هنر و جایگاه آن در شهرستان ها و لزوم آموزش و تربیت نسل جوان به ویژه در نقاط محروم، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.