مدیرکل صداو سیمای استان آذر بایجانشرقی با اعلام این خبر به خبرنگار صداوسیما در مرند گفت تجهیزات راه اندازی شبکه دیجیتال در شهرستان مرند خریداری وآماد ه  نصب می باشد . نواداد با اشاره به اینکه طبق تفاهم نا مه ای که فی مابین صداو سیما و فرمانداری و شهرداری مرند در دی ماه سال […]

مدیرکل صداو سیمای استان آذر بایجانشرقی با اعلام این خبر به خبرنگار صداوسیما در مرند گفت تجهیزات راه اندازی شبکه دیجیتال در شهرستان مرند خریداری وآماد ه  نصب می باشد .

نواداد با اشاره به اینکه طبق تفاهم نا مه ای که فی مابین صداو سیما و فرمانداری و شهرداری مرند در دی ماه سال کذشته منعقد شده بود در صورت تا مین زیر ساخت های لازم و مشارکت شهرداری مرند سامانه پخش شبکه دیجیتال در شهرستان مرند دوسال قبل از برنامه سازمان در این شهرستان راه اندازی خواهد شد و صداو سیما هم مبنی براین تعهد خودش تجهیزات  و دستگاهای مورد نیاز را خریداری کرده برای راه اندازی در منطقه مرند کوه آماده می باشد ولی متاسفانه هنوز ساختمان 24 متری آماده نمی باشد   و بنده هم در مراسم افتتاح دفتر خبری هم اعلام کرده بودم خدمت مردم شریف و بزورگوار شهرستان مرند در صورت تامین و آماده سازی زیر ساختهای لازم  ازز سوی مسئولین شهرستان صداو سیما در مدت 24 ساعت آماده راه اندازی این سامانه برای کل اهالی شهر مرند و 65 در صد هم توابع شهرستان می باشد .

وی باشاره به اینکه در برخی از شهرستانهای استان این سامانه زودتر راه اندازی میگردد مشارکت مسئولین شهرستان و منطقه ذکر کرد و افزود هنوز مبلغ یکصد میلیون تومان قراربود طبق تفاهم نامه به حساب صداو سیما واریز شود عملی نگردیده ولی سازمان با این همه مشکلات مالی این تجهیزات را خریداری وآماده نصب می باشد .

شهردار مرند هم در این مورد گفت متاسفانه برای احداث ساختمان شهرداری در شهریور ماه اقدام کرده بود که بعلت ممانعت مخابرات نتوانستیم ساختمان را در منطقه مرند کوه احداث کنیم ودر این مدت هم فرماندار محترم با مسئولین مخابرات مکاتبات کتبی و چندین مورد تلفنی صحبت کرده ودر حال حل این مشگل هستیم چون در آن منطقه ای که قرار است تجهیزات نصب و ساختمان آماده و احداث شود متعلق به مخابرات می باشد و مجوز از طریق مرکز یعنی شرکت مخابرات کشور می خواهد .

سید رضا هاشمی اظهار کرد با این همه شهرداری مرند در طول 14 ماه تنوانسته با جذب سرمایه گذار برای 14 طرح بیش از 360 میلیارد توان هزینه کند و لی این خواسته دیرنه بحق اهالی را در اولویت قرار داده وبا خرید دستگاه یو پی اس ویک دستگاه کانکس این مشکل را حل و با تلاش مسئولین صداو سیمای استان مدیر کل محترم مسئول فرستنده های سیما و معاونت امور مالی سعی براین است تا بزودی این سامانه راه اندازی شود .

مسئول زیر ساخت های مخابرات استان هم در این مورد به خبرنگار ما گفت با توجه به اینکه این ملک متعلق به شرکت مخابرات کشور می باشد و برای ساخت و ساز در محوطه نیاز به اخذ مجوز می باشد این مشکل باید از طریق مرکز حل شود .

محمد زاده افزود برای واگذاری مکان باید طبق قراردا د فی مابین شرکت مخابرات و صداو سیما منعقد گرددنیاز به دستور کتبی می باشد ومسئولین صداو سیما و شهرستان در تلاشند تا برای رفع این مشکل و راه اندازی سامانه دیجیتال تسریع گردد.

همچنین امروز به دستور مدیر کل صدا و سیمای استان آقای نواداد معاون امور مالی و مسئول فرستندهای شبکه سیمای استان آفایان حسین زاده و قربانی به اتفاق شهردار محترم آقای هاشمی از منطقه مرند کوه بازدید و در این بازدید با حضور مهندس جوانی نماینده شرکت مخابرات استان برای تعیین مکان مناسب برای تجهیزات سامانه دیجیتال در محل حضور یافتند .

عکسها امروز ساعت 144و 30 دقیقه: