محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس و بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس نسبت به عدم حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین معارفه استاندار جدید آذربایجانشرقی تذکر دادند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از  وقت نیوز آیین معارفه محمدرضا پورمحمدی ، استاندار جدید آذربایجانشرقی قرار فردا با حضور یکی از معاونین وزیر کشور و مسئولان محلی برگزار شود.
عدم حضور وزیر کشور در آیین معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی  با انتقاد شدید محافل سیاسی و افکار عمومی استان  قرار گرفته است.

برخلاف سنت و عرف جاری این برای اولین بار است که معارفه  استاندار آذربایجانشرقی بدون حضور وزیر کشور برگزار می شود.

در باره علت حضور نیافتن وزیر کشور در تبریز گزارشی دربافت نشده اما منابع نزدیک به وزارت کشور می گویند در دوره جدید آقای رحمانی فضلی در آیین های معارفه هیچ یک از استانداران حاضر نمی شود.

 محمد حسن‌نژاد نماینده مرند و جلفا ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تذکربه ایشان خطاب به رییس جمهور گفت :به جای این‌که معاون اول رییس جمهور را برای معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی و تودیع استاندار سابق ابن استان بفرستید یک معاون وزیر را اعزام می کنبد وما این کوتاهی را کم‌لطفی به آذربایجان تلقی می‌کنیم.

بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس نیز از شرکت نکردن وزیر کشور در آیین معارفه استاندار آذربایجان شرقی انتقاد کرده و گفته است حضور نیافتن وی قابل توجیه نیست.