برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان مرند با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی تشریح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند ، جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان مرند، ظهر امروز با حضور داود گرشاسبی فرماندار ویژه مرند و جمعی از روسای ادارات این شهرستان برگزار شد.

جانشین سپاه ناحیه مرند، در این جلسه خاطرنشان کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس با عنوان «نقش اصناف و اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس» و شعار «ما توانستیم» برگزار می شود.

کریم خوش ترکیب افزود: ۱۷۱ عنوان برنامه در طول هفته دفاع مقدس تدوین شده که در مساجد و حوزه های بسیج دانش آموزی و شهری و اصناف برگزار خواهد شد که ۶۰ برنامه شاخص و محوری، احصا شده است.

وی عطرافشانی مزار شهدا، ۴۵ دیدار با خانواده معظم شهدا، رژه نیروهای مسلح، مسابقات فرهنگی ورزشی، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در مدارس و دانشگاه ها، تجلیل از چهره های موفق کارآفرینی در سال اقتصاد مقاومتی را از اهم برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد.

جانشین سپاه ناحیه مرند، تاکید کرد: مراحل اول و دوم رزمایش فرهنگی خدماتی بسیج در شهرستان مرند برگزار شد که مرحله سوم رزمایش سپاهیان محمد(ص) به صورت استانی برگزار خواهد شد.

خوش ترکیب با اشاره به برپایی ۸ یادواره شهدا در شهرستان مرند در طول هفته دفاع مقدس گفت: یادواره شهدای روستای ابرغان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند برگزار خواهد شد.

برپایی شب شعر دفاع مقدس

همچنین علی امیری راد بخشدار مرکزی مرند، با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس در روستاهای شهرستان مرند اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی با هدف هم افزایی در روستاهای شهرستان مرند تشکیل شده است، این شورا با محوریت روحانی روستا در مناسبت های مختلف از جمله هفته دفاع مقدس تشکیل جلسه می دهد.

مهران فرجی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند نیز از اکران عمومی فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» و برگزاری شب شعر با موضوع دفاع مقدس خبر داد.

اجرای بیش از هزار برنامه در مدارس مرند

همچنین معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: ۵۰۲ مدرسه در شهرستان مرند در اول مهر بازگشایی خواهد شد که در طول هفته دفاع مقدس در هر مدرسه ۲ برنامه اجرا می شود.

حجت الاسلام حسین زاده برگزاری نشست های تخصصی با هدف تبیین تفکر انقلابی عاشورایی رزمندگان، تقویت روحیه ولایتمداری در دانش آموزان، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس را از جمله برنامه های آموزش و پرورش در طول هفته دفاع مقدس برشمرد.