حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: انصافا در مورد کارگران تبریز کف ظلم شده، ماه ها بعضاً چندین سال حقوقشان پرداخت نگردیده است. به گزارش اخبار به روز مرند  عبادی سیاسی این هفته در مرند به امامت حجت السلام نعمت زاده امام جمعه مرند […]

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: انصافا در مورد کارگران تبریز کف ظلم شده، ماه ها بعضاً چندین سال حقوقشان پرداخت نگردیده است.

به گزارش اخبار به روز مرند  عبادی سیاسی این هفته در مرند به امامت حجت السلام نعمت زاده امام جمعه مرند در حسینیه  اماخمینی (ه)مسجد جامع این شهر برگزار شد .با اشاره  به مشکلات کارگران کارخانه تبریز کف اشاره نموده و اظهار کرد: انصافا در مورد کارگران تبریز کف ظلم شده، ماه ها بعضاً چندین سال حقوقشان پرداخت نگردیده است لذا ضمن تشکر از تلاش و پیگیری شورای تامین شهرستان به ویژه فرماندار محترم که در حد اختیارت خود کوتاهی نکردند ولی مسئولین بانکی و غیر بانکی در مرکز و صاحب کارخانه در وظایف خود نسبت به حقوق کارگران کوتاهی و بی مسئولیتی نشان داده اند و این شایسته ی یک انسان مسلمان نیست.

 امام جمعه مرند ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) احادیث و روایاتی پیرامون جایگاه بلند مرتبه حضرت فاطمه (س) بیان کرد،وگفت: باید تصمیم جدی بگیریم و از خداوند متعال توفیق بخواهیم که بتوانیم مطیع امرش باشیم، محاسبه کلی در اعمال خویش در آخرین ساعات سال داشته باشیم و از خداوند کریم و بخشنده بخواهیم گناهان ما را عفو کند.

ا

وی همچنین با تبریک آغاز سال جدید افزود: از خداند متعال مسئلین میکنیم سال جدید سال عزت و سربلندی امت اسلام و ملت بزرگ ایران و غلبه بر مشکلات داخلی و خارجی و نابودی گروهک های تکفیری و حامیانشان باشد.

حجت الاسلام علی نعمت زاده گفت: جمعه ۲۹ اسفند (( روز ملی شدن صنعت نفت ایران)) در سال ۱۳۲۹ شمسی یعنی ۶۴ سال پیش و خلع ید استعمار پیر دولت خبیث انگلیس از نفت ایران است لذا به ملت ایران و قربانیان نهضت ملی شدن صنعت نفت به ویژه رهبر آن نهضت مرحوم آیت الله کاشانی درود می فرستیم.

خطیب خطبه های نماز جمعه مرند با شاره به سالروز تاسیس حوزه علمیه قم اظهار کرد: امروز این همه برکات علمی، گسترش و صدور اسلام ناب و پرورش شخصیت های بزرگ جهان اسلام از برکات آیت الله العظمی حاج عبدالکریم حائری یزدی (رضوان الله تعالی علیه)این عالم بزرگ اسلام و حوزه علمیه قم است و از خداوند متعال برای روح این بزرگوار رحمت واسعه می طلبیم.

امام جمعه مرند در ادامه به موفقیت های حوزه علمیه صاحب الزمان (عج) مرند اشاره کرد و گفت: در سال  ۹۳ با لطف الهی و دعای شما مردم مومن، طلاب عزیز مرند در شش پایه ی اول دروس حوزوی  مرحله اول المپیاد علمی ۲۰ حوزه  استان از ۵۹ نفر ۲۹ نفر به مرند اختصاص دارد و در مرحله دوم المپیاد کشوری از ۸ نفر منتخب استانی ۵ نفر از حوزه مرند می باشند لذا از همه کسانی که در ساخت و حمایت مالی و معنوی حوزه علمیه مرند مشارکت داشته و دارند به ویژه از کادر و اساتید و طلاب عزیز مرند کمال تشکر را دارم.

نعمت زاده با شاره به جریان مذاکرات هسته ای گفت: توافق هسته ای هیچ مشکل اساسی بنا به اعتراف دشمنان و مسئولین آمریکایی و صحبت مسئولین جمهوری اسلامی ندارد جز اراده سیاسی و پایبندی طرف ها به ویژه آمریکا به تعهدات خود و قوانین بین المللی که ایران بیشترین همکاری را داشته و کوچکترین انحراف در فعالیت هسته ای نداشته است و نامه اخیر ۴۷ نماینده کنگره که الحمدالله موجب رسوایی دولت آمریکا شد دلیل بی اعتمادی ماست در هر صورت، توافق یا عدم توافق صداقت و شفافیت عمل ایران و مکر و دروغ و روح سلطه طلبی آمریکا و هم پیمانان او را اثبات می کند.

امام جمعه مرند ضمن تشکر از مقاومت و ایستادگی هیات ایرانی و وزیر خارجه بر منافع ملی و عزت ایران و نظام جمهوری اسلامی و اصول و خطوط تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری ادام الله بقائه گفت: همه دشمنان به ویژه دولت شیطان بزرگ بدانند واژه ظلت و سلطه پذیری ۳۶ سال پیش از فرهنگ ملت ایران حذف شده و هیچ وقت برنخواهد گشت.

 

امام جمعه مرند در ادامه به بحث چهار شنبه سوری اشاره کرد و افزود: چهار شنبه سوری یعنی آتش روشن کردن و شادی در کنار آن، ترقه و انفجار مواد منفجره در آخرین چهارشنبه نه دلیل عقلی و دینی دارد نه دلیل نقلی و تاریخی و نه منفعت ملی و اخلاقی ، بلکه یک خرافه زیانبار و بعضا غیر قابل جبران می باشد حتی متون باقی مانده از پیش از اسلام در اوستا و کتیبه های هخامنشی ، اشکانی و ساسانی یا مورخان سند ندارد.