استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل مجمع مشورتی در استان برای حل مشکلات مردم و تولید کنندگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا پورمحمدی با اعلام این خبر در نشست هم اندیشی نخبگان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شهرستان مرند افزود: این مجمع با حضور استانداران و نمایندگان فعلی و پیشین استان در استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شده و امید است با استفاده از تجارب این افراد، بسیاری از مشکلات اشتغال در استان حل شود.

تشکیل مجمع مشورتی حلال مشکلات آذربایجان شرقی
وی در ادامه، پس از شنیدن مشکلات شهرستان مرند از زبان ۶ نفر از فعالان حوزه های هنری، سیاسی و نخبه این شهرستان
گفت: مسائل و مشکلات مطرح شده، مختص شهرستان مرند نیست بلکه در کل استان شاهد این مشکلات هستیم که جملگی با همت و وحدت مردم و مسئولان قابل حل است.
استاندار آذربایجان شرقی به تحریم های ظالمانه استکبار هم گریزی زد و گفت: هر چند تحریم ها در بروز مشکلات کنونی کشور بی تاثیر نیست اما بیش از ۶۰ درصدِ مشکلات موجود به علت بی توجهی و سهل انگاری مسئولان در حوزه فعالیتِ خود و همراه نکردن مردم به وجود آمده است.
استاندار پیش از این نشست، در کمیته برنامه ریزی شهرستان مرند هم حضور یافت و ایجاد بستر فرهنگی را عامل اصلی جذب سرمایه گذار عنوان کرد.

تشکیل مجمع مشورتی حلال مشکلات آذربایجان شرقی
پور محمدی افزود: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری، شهرهایی را انتخاب می کنند که از وفاق و همراهی مردم و مسئولان آن منطقه، اطمینان خاطر داشته باشند، در غیر این صورت بی هیچ درنگی، صرف نظر می کنند و عطای سرمایه گذاری را به لقایش می بخشند.
وی همچنین به طرح انتقال آب ارس و نقش پدافندی و حیاتی آن در استان و احیای مزارع روستایی شهرستان مرند اشاره کرد و گفت: هر چند عملیات اجرایی طرح به خوبی پیش می رود اما پیگیر هستیم تا این روند مطلوب تا اتمام طرح، ادامه داشته باشد.
رکود، تعطیلی و بلاتکلیفی برخی واحدهای تولیدی، خسارت محصولات کشاورزی بر اثر سرمای اخیر، بی توجهی مسئولان استانی به ایجاد ۳ شهرک صنعتی و همچنین شهرک مبل ، تکمیل نشدن جاده مرند – ایواوغلی و مرند – جلفا، بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی، اصلاح وروردی شهر مرند و ورزشگاه ۵ هزار نفری مرند از جمله مشکلات شهرستان مرند است که نماینده مردم مرند و جلفا، امام جمعه و فرماندار مرند بر حل آنها تاکید کرده و توجه ویژه مسئولان استانی مربوط را خواستار شدند.
استاندار آذربایجان شرقی در سفر یک روزه خود به شهرستان مرند از دبیرستان دخترانه خیّرساز حاج خانم ابراهیمی هم بازدید کرد.

تشکیل مجمع مشورتی حلال مشکلات آذربایجان شرقی
این دبیرستان با ۹۰ درصد پیشرفت در ۳ طبقه با اعتبار بیش از ۶۰ میلیارد ریال به همت خیّر مدرسه ساز؛ حاج علیزاده ساخته می شود.
پورمحمدی و هیئت همراه، در ابتدای سفر به مرند، با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

تشکیل مجمع مشورتی حلال مشکلات آذربایجان شرقی