معاون استاندار آذر بایجان شرقی و فرماندارشهرستان ویژه مرند از تشکیل کارگروه اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع در ۵۵ روستای این شهرستان خبر داد.

گرشاسبی فرماندار مرند در جلسه کار گروه اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع شهرستان مرند با بیان اینکه پوشش گیاهی در مراتع شهرستان مرند بسیار قوی بوده و با افزایش دما در روز‌های آتی احتمال آتش سوزی در مراتع شهرستان وجود دارد گفت: کارگروه‌های تشکیل شده در ۵۵ روستای شهرستان مرند باید در آماده باش کامل باشند و آموزش‌های لازم را به روستاییان بدهند.

او افزود: در سال گذشته ۶ فقره حریق در مراتع شهرستان مرند به وقوع پیوسته بود که موجب آتش سوزی ۱۹ هکتار از مراتع شهرستان مرند شد.

فرماندار مرند با بیان اینکه عامل انسانی دلیل همه آتش سوزی‌های مراتع شهرستان مرند در سال گذشته بود گفت: ۴ فقره از ۶ فقره آتش سوزی در مراتع شهرستان مرند از طریق آتش سوزی در مراتع شهرستان شبستر بود که به مراتع مرند سرایت کرده بود.

گرشاسبی بر لزوم همکاری با کارگروه اطفای حریق شهرستان‌های مجاور تاکید کرد و گفت: اکثر آتش سوزی‌های صورت گرفته خارج از وقت اداری بوده است، که مستلزم در دسترس بودن تمامی روسای ادارات عضو کارگروه جهت انجام هماهنگی‌های لازم است.