تصادف شدید در مرند تریلی 9 تیر برق آهنی و 45 اصله درخت را از جا کند / کشته و زخمی شدن 5 نفر تصادف شدید در مرند تریلی 9 تیر برق آهنی و 45 اصله درخت را از جا کند / کشته و زخمی شدن 5 نفر تصادف تریلی و دو دستگاه پژو با […]

تصادف شدید در مرند تریلی 9 تیر برق آهنی و 45 اصله درخت را از جا کند / کشته و زخمی شدن 5 نفر

تصادف شدید در مرند تریلی 9 تیر برق آهنی و 45 اصله درخت را از جا کند / کشته و زخمی شدن 5 نفر تصادف تریلی و دو دستگاه پژو با کمپرسی در جاده مرند ـ خوی پنج گذشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرنگار صدا و سیما  از مرند، امروز بر اثر برخورد شاخ به شاخ دو دستگاه پژو آردی در 20 کیلومتری محور مرند کشکسرای بزرگراه مرند ـ بازرگان و برخورد با یک دستگاه کمپرسی و واژگون شدن پژو آردی زیر‌ چرخ‌های کمپرسی راننده و دو نفر خانم از سرنشینان آردی در دم جان باختند و دو نفر دیگر نیز به بیمارستان رازی مرند انتقال داده شدند .

محمد ایمانپور فرمانده پلیس راه مرند ـ تبریز و مرند ـ خوی علت حادثه را بی‌احتیاطی از جانب راننده پژو آردی و انحراف به چپ خودرو اعلام کرد.

 فرمانده پلیس راه تبریز و مرند ـ خوی علت حادثه را بی‌احتیاطی از جانب راننده پژو آردی و انحراف به چپ خودرو اعلام کرد.

گزارش دیگری حاکی است، در حادثه دیگری یک دستگاه تریلر وارد فضای سبز محور بزرگراه مرند

-بازرگان شد. این حادثه در دو کیلومتری محور مرند – بازرگان محدوده شهر اتفاق افتاد که در این حادثه تریلر با برخورد به 9 تیر برق 45 اصله درخت را از جا کند و 450 متر فضای سبز را تخریب کرد.

با توجه به اینکه سرعت تریلر باعث از جا کندن تیرهای آهنی برقی نصب شده در محور مرند – بازرگان شد، ولی خوشبختانه این حادثه خسارات جانی در بر نداشت.

جانشین فرمانده پلیس راهور شهری مرند علت این حادثه را عدم توانایی راننده تریلر و سرعت غیرمجاز اعلام کرد.

شهرستان مرند از چندین سال پیش به علت قرار گرفتن در جاده ترانزیت اروپا و آسیا و تردد روزانه بیش از 15 هزار انواع خودرو سواری و باری از ورود تریلر به داخل شهر خاطرات ناگواری داشته به‌طوری که در هفت سال گذشته، بریدن ترمز یک دستگاه تریلر حامل سوخت به منطقه آزاد ارس موجب خسارات جانی و مالی برای شهروندان مرندی شد و سه نفر نیز کشته شدند.

محور مرند ـ جلفا و مرند ـ بازرگان یکی از جاده‌های پرتردد در استان به شمار می‌رود و با توجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیت اروپا و آسیا بیش از هفت سال است عملیات اجرایی بزرگراه مرند ـ جلفا و مرند ـ بازرگان آغاز شده ولی به علت عدم پیشرفت سریع در این محورها مرند ـ جلفا با 20 درصد و مرند ـ بازرگان با 30 درصد پیشرفت فیزیکی هر روز و هفته شاهد تصادفات در این محورها شده و این باعث داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها شده که تلاش بیشتر مسئولان را می‌طلبد.