مراسم زنگ پدافند غیر عامل با حضور اصغر پور معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات در هنرستان بهروز رفیعیان برگزار شد .   به گزارش اخبار به روز مزند :عادل اصغر پور معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل به معنی رصد کردن تهدیدات دشمن است و […]

مراسم زنگ پدافند غیر عامل با حضور اصغر پور معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات در هنرستان بهروز رفیعیان برگزار شد .

 

به گزارش اخبار به روز مزند :عادل اصغر پور معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل به معنی رصد کردن تهدیدات دشمن است و با توجه به این که تهدیدات صرفاً نظامی نیست و ممکن است در ابعاد سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی و سایبری باشد لذا همه مدیران و دستگاههای خدماتی و آحاد مردم و … باید در این راستا آن آمادگی لازم را در زمان وقوع حوادث و بحران ها داشته باشند و بر ضرورت آموزش و آشنایی مردم با موضوع پدافند غیر عامل خصوصاً در بین نسل جوان جامعه تأکید نمودند.

اصغر پور افزود : مسئولین باید به اهداف پدافند غیر عامل یعنی ایمن سازی مراکز، رعایت اصول پدافندی در طرح‌های توسعه‌ای، فرهنگ سازی، افزایش مقاوت مردمی، حفظ اقتدار و تداوم چرخه خدمات توجه جدی داشته باشند و همراهی مردم در این خصوص از ضروریات است .

وی افزود: کشور ما از نظر استراتژیک در جایگاهی قرار دارد که با مشکلات متعددی مواجه است و لذا با توجه به جایگاه کشور از نظر موقعیت جغرافیایی نیاز به آشنایی با اصول پدافند غیر عامل بیشتر است و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب بتوان در حوزه فرهنگ و آموزش پدافند غیرعامل در جامعه بتوانیم مصونیت کشور را در برابر مشکلات و تهدیدات بالا ببریم.

وی بیان داشت: برای اینکه آمادگی لازم را داشته باشیم باید برنامه های پدافند غیر عامل از سوی مسئولین مختلف اجرایی شود .

اصغر پور با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در آغاز نظام جمهوری اسلامی ایران ، دشمنان داخلی و خارجی با ملاحظه عدم آمادگی کامل و مشکلات سیاسی ، و دفاعی ، نظام نوپا را مورد هجوم قرار دادند ولی با از جان گذشتگی و ایثار و اعتقادات جوانان به رهبری بنیان گذار کبیر انقلاب توانستیم پیروز جنگ شویم ولی در حال حاضر که تجربه جنگ تحمیلی را داریم لازم است تمام زیر ساختار های اداری ، مراکز مهم و حساس در کشور ، و.. موضوع پدافند غیر عامل را رعایت کرده و آموزش های لازم در سطح جامعه صورت گیرد تا دیگر دشمنان هوس هجوم و تعدی به کشور عزیزمان را نداشته باشند

هفته بزرگداشت پدافند غیر عامل از ۶ الی ۱۲ آبان ماه است.

 

DSC_0003 DSC_0004 DSC_0006 DSC_0007DSC_0025