جانشین مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی اعلام کرد: تا کنون زایری از آذربایجان شرقی در بین جانباختگان حادثه منا مکه گزارش نشده است . به گزارش اخبار به روز مرند :حسن تقی زاده پنجشنبه شب در گفتگویی اظهار کرد : در بین ۹۵ جان باخته هموطن در رمی جمرات صحرای سرزمین منا زایری از آذربایجان […]

جانشین مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی اعلام کرد: تا کنون زایری از آذربایجان شرقی در بین جانباختگان حادثه منا مکه گزارش نشده است .

به گزارش اخبار به روز مرند :حسن تقی زاده پنجشنبه شب در گفتگویی اظهار کرد : در بین ۹۵ جان باخته هموطن در رمی جمرات صحرای سرزمین منا زایری از آذربایجان شرقی وجود ندارد .

وی افزود : حاجیان استان پس از ۳۷ تا ۳۹ روز اقامت در سرزمین وحی و انجام مناسک حج با ۹ پرواز از هفتم تا دوازدهم شهریور از طریق فرودگاه جده و شرکت هواپیمایی سعودی به تبریز باز می گردند.

تقی زاده یادآور شد : امسال سه هزار و ۳۳۰ زایر از آذربایجان شرقی به سرزمین وحی مشرف شدند .

در حادثه مرگبار که صبح امروز در اثر ازدحام جمعیت در رمی جمرات در منا رخ داد تاکنون یکهزار و ۲۰۰ نفر از زایران خانه خدا کشته و حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر مجروح شدند که در این میان ۹۵ کشته و ۱۵۹ مجروح از هموطنان ایرانی هستند.

این درحالی است که مقامات غیر سعودی رقم جان باختگان را ۸۰۰ نفر و مصدومان را یکهزار نفر اعلام کردند.

منابع عربستانی گزارش دادند که به جز خیابان شماره ۲۰۴ محل ورودی به پل جمرات که حادثه در آن اتفاق افتاده، در سایر مسیرهای مربوط به رفت و آمد زایران برای رمی جمرات شرایط عادی است و نیروهای امنیتی و امدادی برای کنترل اوضاع تلاش می کنند.

برپایه این گزارش اغلب جان باختگان این حادثه از افراد کهنسال و زنان از کشورهای مختلف هستند.

منبع : ایرنا