معاون نیروی انتظامی شهرستان مرند از افزایش میزان کشفیات مبارزه با مواد مخدر و تعداد معتادین دستگیر شده در سه ماه ابتدایی امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :سرهنگ محمد اورنجی معاون نیروی انتظامی شهرستان مرند، صبح شنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند که با حضور فرماندار ویژه مرند و برخی ازمدیران برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: در چهار ماه گذشته تعداد دستگیری ها و کشفیات در مقایسه با چهارماه سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

سرهنگ اورنجی خاطرنشان کرد: میزان کشفیات مواد مخدر در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مشابه سال گذشته ۶۷ درصد و میزان دستگیرشدگان نیز ۱۰۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی از افزایش ۱۲ درصدی شناسایی معتادین در شهرستان مرند خبر داد و افزود: میزان آموزش های همگانی ۱۷۵ درصد، اجرای نمایشگاه های عمومی ۳۰۰ درصد، ارائه مشاوره رایگان ۱۴۰ درصد و توزیع کتابچه و بروشور نیز ۱۳۰ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

جانشین نیروی انتظامی شهرستان مرند در بخش دیگری خاطرنشان کرد: میزان غربالگری معتادین دستگیر شده نسبت به ماه های گذشته کاهش پیدا کرده چرا که در اجرای طرح غربالگری با تاخیر و موانع زیادی مواجه هستیم.

وی افزود: نیروی انتظامی با اجرای طرح غربالگری مشکلی ندارد اما باید زمینه اجرای این طرح فراهم شود.