رئیس دانشکده علوم پزشکی واحد مرند با بیان اینکه تجهیزات پیشرفته رشته پرستاری واحد مرند قابل مقایسه با سایر دانشکده‌های پرستاری منطقه نیست گفت: نصب تجهیزات پراتیک مدرن و جذب هیات علمی تمام وقت در گرایش های مختلف پرستاری از جمله فعالیت‌های رو به پیشرفت است.

 به گزارش اخبار به روز مرند :دکتر سیامک ریحانی راد در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار بیان کرد: سلامت یکی از اساسی ترین حقوق هر جامعه و محور توسعه است و نیل به آن از اهداف نظام بهداشت و درمان هر کشوری است. در چنین نظامی پرستاری جایگاه ویژه ای دارد و پیاده سازی و اجرای سیاست های سلامت و بهداشت بر عهده کارشناسان این حرفه است.

وی افزود: علی‌رغم تلاش های صورت گرفته با استانداردهای جهانی فاصله زیادی وجود دارد که امید است با بها دادن بیشتر به این شغل مقدس مسایل این حوزه هر چه سریعتر مرتفع شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی واحد مرند با اشاره سابقه رشته پرستاری واحد مرند اظهار کرد: سابقه این رشته نزدیک به ۲۵ سال است و در این مدت حدود ۱۱۰۰ نفر دانش آموخته پرستاری فارغ التحصیل شده اند و اکنون ۲۳۰ نفر دانشجو پرستاری مشغول به تحصیل هستند.

عضو هیات علمی واحد مرند به آنا گفت: با توجه به حساسیت این رشته بازدیدهای دوره ای هیات بورد وزارت بهداشت ادامه دارد و ما نیز از این موقعیت ها استفاده کرده و توانسته ایم با مساعدت هیات رئیسه به استانداردهای تعیین شده نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان رشته پرستاری دغدغه شغل ندارند و در بیمارستان ها به عنوان پرستار بالین در بخش های تخصصی مختلف می توانند فعالیت کنند یا در رشته های تخصصی پرستاری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند، ادامه داد: امروزه رشته پرستاری پا به پای سایر علوم پزشکی تخصصی شده و پرستاران فارغ التحصیل پس از اخذ مدرک می توانند با شرکت در دوره های تخصصی در بخش های تخصصی و فوق تخصصی مانند آی سی یو، سی سی یو و بخش های پیوند اعضا مشغول به کار و از سویی در سطوح مختلف مدیریتی نظام سلامت فعالیت کنند.

این مسئول گفت: واحد مرند در سایه پیشرفت ها علاوه بر آموزش دانشجویان خود به سایر مراکز آموزش عالی از جمله مجتمع آموزش عالی سلامت مرند نیز خدمات آموزش ارائه می دهد.

ریحانی راد به فعالیت های انجمن های علمی دانشجویان رشته پرستاری اشاره کرد و افزود: انجمن های علمی دانشجویان بازوی توانمند دانشکده علوم پزشکی بوده واز جمله فعالیت های انجمن چاپ نشریات، برگزاری برنامه علمی و همایش علمی دانشگاه است. امیدواریم با مساعدت های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهد توسعه کیفی رشته های علوم پزشکی بخصوص رشته پرستاری باشیم.