پروژه استانداردسازی فرآیندهای مالیاتی در مرند آغاز شد اجرای طرح جامع مالیاتی با بهره‌برداری از پروژه استانداردسازی فرایندهای مالیاتی (psd) در شهرستان مرند آغاز شد. به گزارش خبرنگار صدا وسیما از مرند : در مراسم آغاز به کار این پروژه که با حضور داود بهبودی معاون برنامه‌ریزی استانداری آذربایجان‌شرقی، پناهی مشاور اقتصادی استاندار و حسینی […]

 

پروژه استانداردسازی فرآیندهای مالیاتی در مرند آغاز شد

اجرای طرح جامع مالیاتی با بهره‌برداری از پروژه استانداردسازی فرایندهای مالیاتی (psd) در شهرستان مرند آغاز شد.

به گزارش خبرنگار صدا وسیما از مرند : در مراسم آغاز به کار این پروژه که با حضور داود بهبودی معاون برنامه‌ریزی استانداری آذربایجان‌شرقی، پناهی مشاور اقتصادی استاندار و حسینی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان انجام شد، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی به اهمیت طرح جامع مالیاتی اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح برای افزایش رضایت مودیان و توسعه سیاست‌های نظام مالیاتی و در راستای تکریم ارباب رجوع و همچنین سیاست و راهکاری برای کاهش هزینه‌های عمومی دولت است.

رسول رسولی افزود: استان آذربایجان‌شرقی به عنوان یکی از ۷ استان هدف در مرحله دوم اجرای طرح انتخاب شده ‌و در این راستا اجرای پروژه از آبان سال گذشته در یکی از ادارات مالیاتی تبریز آغاز شد و تاکنون این پروژه در ۱۰ اداره مالیاتی مرکز استان و ۲۲ اداره شهرهای تابعه اجرا شده‌ و تا پایان سال در تمام ادارات تبریز و شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور، خدمات نوین الکترونیکی از جمله دسترسی مودیان به پرونده مالیاتی، دریافت اظهارنامه‌ها، پرداخت مالیات، دریافت صورت معاملات فصلی، استفاده از امضای دیجیتال و دادرسی مالیاتی، همگی به صورت الکترونیک انجام خواهد پذیرفت و از این پس مبنای تشخیص مالیات نیز اطلاعات دقیق موجود در پایگاه جامع اطلاعات مالیاتی کشور خواهد بود.

بهبودی، معاون برنامه‌ریزی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم از تلاش همکاران مالیاتی استان قدردانی کرد و نقش آنها را در توسعه اقتصادی کشور بسیار بالا دانست.

سالن خدمات مودیان معاونت امور مالیاتی شهرستان ویژه مرند در ۲۲۰ مترمربع و در عرض ۵ ماه ساخته شده است و ۲۰ نفر از همکاران مالیاتی با استقرار در این سالن به ارایه خدمات به مودیان مالیاتی اقدام خواهند کرد.