خبر استعفای محسن عرب باغی، مدیرعامل منطقه آزاد ارس دوشنبه شب در حالی در فضای مجازی پیچید که هنوز رد یا پذیرفته شدن آن از سوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مشخص نیست.

به گزارش اخبار به روز مرند ، عرب باغی با تائید استعفای خود، رعایت نشدن قوانین و مقررات منطقه آزاد ارس و تغییر جایگاه آن از معاونت نهاد ریاست جمهوری به زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی را دلیل استعفایش اعلام کرده است.
مدیرعامل مستعفی منطقه آزاد ارس در عین حال تاکید کرده که در حال گفت و گو با مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور درباره استعفای خود می باشد.
در همین حال یک منبع آگاه در منطقه آزاد ارس که نخواست نامش در خبر برده شود، درباره دلایل استعفای عرب باغی به ایرنا گفت: او صبح دیروز برای پاسخ به سوال آقای حسن نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، به کمیسیون اقتصادی خانه ملت دعوت شده بود.
وی افزود: در کمیسیون به آقای عرب باغی اعلام کرده اند که آقای حسن نژاد سوالش را پس گرفته و دیگر نیازی به ارایه گزارش عملکرد شما نیست، اما آقای عرب باغی تاکید داشته که باید عملکرد چهارساله اش را در کمیسیون ارائه کند و میسر نشدن این امکان، موجب استعفای مدیرعامل منطقه آزاد ارس شده است.
محسن خادم عرب باغی از مدیران قدیمی آذربایجان شرقی است که پیش از این در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مدیرعاملی مجتمع تراکتورسازی ایران در تبریز خدمت کرده است.
منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز در مجاورت جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است./ایرنا