رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند گفت: نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان‌شرقی، آبان ماه امسال در مرند برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :مهران فرجی در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: این جشنواره از روز ۸ تا ۱۰ آبان به مدت ۳ روز در مجتمع فرهنگی و هنری مرند برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: با توجه به استقبال بسیار خوب گروه های نمایشی از شهرستان های مرند، جلفا و شبستر از این جشنواره، بعد از اعلام فراخوان متون مربوطه، ۲۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از بازبینی، ۱۱ اثر به جشنواره راه یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند اعلام کرد: با توجه به جلسات هماهنگی و پیرو فراخوان اعلام شده قبلی و  پس از اجرای نمایش های بخش رقابتی جشنواره، آئین اختتامیه روز ۱۷ آبان ماه در محل سالن سینما فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار خواهد شد.

وی حضور آثاری از شهرستان های مرند، شبستر و جلفا را در جشنواره تئاتر ارزشمند ارزیابی کرد و گفت : سیاستگذاری جدید جشنواره که به صورت مناطق در سراسر استان برگزار می شود موجب تولید آثار در عرصه هنرهای نمایشی در تمام شهرستان ها شده است و استعدادهای جدید کشف و معرفی می شوند.

دبیر جشنواره منطقه ۲ آذربایجانشرقی یادآوری کرد: ۱۱ اثر در بازبینی، نتیجه آنها مثبت اعلام شده به اطلاع کارگردانان و سرپرستان گروه ها رسیده و هم اکنون گروه ها در حال آماده سازی خود جهت اجراهای عمومی و حضور در بخش رقابتی می باشند.