عصر دوشنبه ۲۳ آذرماه جلسه شورای شهر مرند با محوریت بحث و گفتگو پیرامون انتخاب شهردار مرند برگزار خواهد شد. به گزارش اخبار به روز مرند :محمد هراسی رئیس شورذای اسلامی شهر مرند در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت این جلسه برای بررسی چندین نامه ارسالی از سرپرست شهرداری مرند و انتخاب […]

 

عصر دوشنبه ۲۳ آذرماه جلسه شورای شهر مرند با محوریت بحث و گفتگو پیرامون انتخاب شهردار مرند برگزار خواهد شد.

به گزارش اخبار به روز مرند :محمد هراسی رئیس شورذای اسلامی شهر مرند در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت این جلسه برای بررسی چندین نامه ارسالی از سرپرست شهرداری مرند و انتخاب شهردار مرند با حضور اصحاب رسانه شهرستان مرند در محل ساختمان شورای اسلامی شهر مرند  راس ساهت ۱۸ عصر امروز بر گزار خواهد شد

۴۳ روز پیش در ۱۱ مهرماه پس از اینکه شهردار سابق مرند به اتهام تخلفات مالی دستگیر شد، پس از چندین روز بلاتکلیفی در نهایت حسین کاوه با سمت سرپرست سکاندار عمارت شهرداری مرند گردید.

اولین جلسه رسمی شورای شهر مرند جهت انتخاب شهردار این شهر در تاریخ ۱۴ آذر به مدت سه و نیم ساعت برگزار و در نهایت تنها با طرح یک گزینه ( مهندس علیپور) به پایان رسید.

اینک دومین جلسه شورای شهر مرند جهت بحث و برسی پیرامون این موضوع برگزار میگردد و همگان منتظر نتیجه ای مثبت در این باره هستند.

در روزها و هفته های گذشته در محافل مختلف صحبت های زیادی از برخی گزینه ها به میان آمده است اما هنوز گزینه خاصی مورد اجماع نیست و پیش بینی میشود در جلسه روز دوشنبه نیز اتفاق خاصی نیافتد.

با وضعیت کنونی و جهت فیصله دادن به این شرایط و برای خاتمه دادن به کش و قوس های موجود در برخی محافل، شهروندان مرندی انتظار دارند در اسرع وقت دود سفید از عمارت شورای شهر بلند شود و این موضوع زیاد ادامه دار و تنش زا نگردد.

در شرایط کنونی شهر مرند به یک شهردار با پشتوانه قوی، دارای تجربه، مدیر، صادق و مردمی نیازمند است تا پرونده حداقل برخی مشکلات شهر را ببندد و این انتظاری است که مردم مرند از شورای شهر  علی رغم وجود گلایه مندی های زیاد دارند.

شهرداری مرند در حال حاضر بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال بدهی دارد و منابع مالی موجود نیازمند یک مدیریت قوی است و انتخاب شهردار مرند باید بدون هرگونه مسائل حاشیه ای و در یک فضای مناسب و بدون تنش صورت گرفته و مطمئنا انتخاب یک شهردار قوی و توانمند و دارای سابقه مدیریتی میتواند نقطه سفیدی در صفحه تاریک شورای دوره چهارم شهر مرند باشد.

حقیت این است که مدیریت این شرایط و بدهی ها و منابع مالی کار هر کسی نیست و نیازمند یک مدیر قدرتمند و آگاه به اصول مدیریت و در عین حال سازندگی است.

شهروندان مرندی در ماهها و هفته های اخیر خاطرات بدی در اذهان خود دارند و این تلخی ها بی شک بدستان یک شهردار توانا و دارای اعتبار اجتماعی به شیرینی تبدیل خواهد شد.