به گزارش  پایگا ه خبری اخبار به  روز مرند: وی اظهار کرد ۱۳ آبان  “روز ملی مبارزه با استکبار جهانی” نامگذاری شده؛ چرا که در طول سالیان در این روز شاهد حوادث مهمی بوده‌ایم که برگ زرینی در تاریخ انقلاب محسوب می شود. وی تصریح کرد: مناسبت روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، حمله رژیم آمریکایی شاه به […]

به گزارش  پایگا ه خبری اخبار به  روز مرند: وی اظهار کرد ۱۳ آبان  “روز ملی مبارزه با استکبار جهانی” نامگذاری شده؛ چرا که در طول سالیان در این روز شاهد حوادث مهمی بوده‌ایم که برگ زرینی در تاریخ انقلاب محسوب می شود.

وی تصریح کرد: مناسبت روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، حمله رژیم آمریکایی شاه به دانشگاه تهران و به شهادت رساندن دانش آموزان به عنوان ذخایر ارزشمند ملت و مملکت بود و به همین مناسبت این روز، روز دانش آموز نام گرفته است.

معاون فرماندار مرند با بیان اینکه سومین حادثه در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود، افزود: کار دشمنان جاسوسی، غارت ملت و نقشه کشی علیه منافع ملی، سیاست و اقتصاد مردم ایران مشغول بودند.

وی گفت: در ۱۳ آبان سال ۵۸ دانشجویان خط امام(ره) با اقدام شجاعانه خود و تسخیر لانه جاسوسی، مورد حمایت امام خمینی(ره) قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: ۱۳ آبان  “روز ملی مبارزه با استکبار جهانی” نامگذاری شده؛ چرا که در طول سالیان در این روز شاهد حوادث مهمی بوده‌ایم که برگ زرینی در تاریخ انقلاب محسوب می شود.

وی اظهار داشت: یاوه گویان درصدد هستند با تحمیل جنگ روانی به مردم، آنها را از حضور در راهپیمایی دلسرد کنند و به همین خاطر حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان بسیار سرنوشت ساز بوده و از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است.
شیخ پور معاون فرماندار مرند در ادامه گفت:  تبیین اهداف انقلاب اسلامی ،‌تحلیل و بازشناسی اندیشه های ضد استکباری حضرت امام ( ره )‌ و منویات مقام معظم رهبری در این خصوص به ویژه در میان جوانان و دانش آموزان، باید محور برنامه های ستاد گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان باشد.

وی با تاکید بر باشکوهتر برگزار نمودن راهپیمایی ۱۳ آبان ماه ادامه داد: دشمنان در تلاش تا مردم را نسبت به نظام و دولت بد بین کنند و لازم است تا راهپیمایی سیزده آبان امسال پر شکوه تر از سالهای قبل برگزار شود .

در این جلسه مسیر راهپیمایی سیزده آبانماه مشخص شد : خیابان شهید رجایی ( محل تجمع  و شروع راهپیمایی ) – خیابان پروین اعتصامی – خیابان تختی – میدان مادر – چهار راه برق – خیابان المهدی – میدان امام (ره)

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0004DSC_0007 DSC_0008