جلسه هماهنگی و برنامه ریزی درخصوص بیماری کرونا ویروس در جهت آگاه سازی و روشهای پیشگیری در محل فرمانداری مرند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار مرند :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند بیان داشت: با توجه به شیوع ابتلا به ویروس کرونا در چند کشور و لزوم آمادگی برای پیشگیری و کنترل آن، بر اطلاع رسانی مناسب تاکید نمود.

گرشاسبی گفت: مهمترین اقدام حوزه سلامت در حال حاضر اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مردم در رعایت نکات بهداشتی است. از جمله شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون، پوشاندن دهان و بینی در موقع عطسه و سرفه با دستمال و حفظ فاصله مناسب با سایر افراد(حداقل یک متر)، سه راهکار ساده و کلیدی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری خواهد بود.

گرشاسبی ادامه داد: آگاه سازی و اطلاع رسانی و آموزش در برنامه های دستگاههای ذیربط قرار گیرد و باید از لحاظ ذهنی و عینی برای پیشگیری و مقابله آمادگی داشته باشید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده ولی لازم است تمامی دستگاههای ذیربط از جمله بهداشت و درمان و هلال احمر در آمادگی کامل باشند.

وی افزود: افزایش نظارت ، ارتباط متقابل با ادارات در جهت کنترل و آگاه سازی بیشتر ، گزارش گیری به موقع و حتی پایش افراد در مرزها و رانندگان با جدیت انجام شود.

وی ادامه داد: مردم عزیز در جهت کنترل، پیشگیری و آگاه سازی بهتر می توانند با مراجعه با سایتcorona.irimc.org آموزشهای لازم را ببینند.