معاون استاندار آذربایجان شرقی: شهرستان ۲۵۰ هزار نفری مرند تنها یک بیمارستان دارد : معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرستان مرند با دارا بودن بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در استان به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان تنها با داشتن یک بیمارستان قادر به پاسخگویی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان مرندی نیست. به […]

معاون استاندار آذربایجان شرقی:

شهرستان ۲۵۰ هزار نفری مرند تنها یک بیمارستان دارد

: معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرستان مرند با دارا بودن بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در استان به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان تنها با داشتن یک بیمارستان قادر به پاسخگویی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان مرندی نیست.

به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند، تقی کرمی شامگاه یکشنبه در جلسه کار گروه سلامت و امنیت مواد غذایی این شهرستان که به منظور بررسی نظارت بر تامین آب آشامیدنی سالم در مناطق روستایی با رعایت استانداردهای بهداشتی و پیگیری مصوبات قبلی درمحل ساختمان آموزشگاه بهورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان مرند با دارا بودن بیش از 250 هزار نفر جمعیت در استان آذربایجان‌شرقی به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان تنها با داشتن یک بیمارستان قادر به پاسخگویی نیازهای بهداشتی و درمانی شهروندان مرندی و سایر شهرهای همجوار نیست.

وی از اختصاص اعتبارات لازم برای تعمیر و نوسازی بیمارستان قدیم مرند با موافقت معاونت راهبردی ریاست جمهوری خبر داد و  افزود: برای تامین نیازهای بهداشتنی درمانی 88 خانه بهداشتی و 12 مرکز بهداشتی درمانی در این شهرستان ارائه خدمات بهداشتی شهروندان را انجام می‌دهند.

بهره‌برداری از 9 خانه بهداشت در شهرستان مرند در سال‌جاری

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: در حال حاضر با اعتباری بالغ بر 900میلیون تومان  9 خانه بهداشت در مناطق روستایی با پیشرفت 40 تا 50 درصد توسط شبکه بهداشت و در مان مرند در حال سا خت بوده که تا آخر سال به بهره برداری خواهد رسید .

وی از اختصاص 15 میلیارد ریال برای تجهیز و توسعه درمانگاه بهداشتی درمانی زنوز از محل تملک‌های داری استان خبر داد و افزود: شهر زنوز با توجه به اینکه در هفته سه روز فاقد پزشک است.

کرمی گفت : سلامت مردم برای ما بسیار مهم است اگر امنیت غذایی نباشد سلامتی افراد به خطر می‌افتد.

ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در مرند

وی از راه‌اندازی مجتمع آموزش عالی در زمینی به وسعت 5 هزار متر مربع نیز خبر داد و افزود: با تعامل بین مسئولان شهرستان و پیگیری‌های لازم از سوی نماینده مردم مرند و جلفا در تهران و مساعدت راه و شهرسازی زمینی در شهرک میلاد برای ایجاد  دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

رئیس کار گروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان مرند  در بخش دیگر در خصوص تامین آب شرب بهداشتی و کلرزنی مداوم توسط آب فاضلاب روستایی و برگزاری همایش خیران سلامت در 24 مهرماه امسال و راه‌اندازی ام را آی در این شهرستان از ضروریات و خواسته‌های برحق مردم در بخش سلامت با مشارکت بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی و تکریم ارباب رجوع و استفاده از ظرفیت‌های مردمی مطالبی را عنوان کرد.

 

سپس دکتر شیخ سرپرست شبکه بهداشت و درمان مرند از تکمیل و پذیرش بیمار در بیمارستان جدید مرند با تجهیزات پیشرفته بعنوان مجهزترین بیمارستان در شمالغرب کشور گفت :قرار گرفتن شهرستان مرند در مسیر های پر تردد داخلی و خارجی۷پایگاه امداد بین جاده ای تنها۷دستگاه آمبو لانس ۵ مورد بین جاده ای ودو دستگاه نیز در شهر برای مصدومین و اورژانس فوریتهای پزشکی و نیاز های بهداشتی ارائه خدمات میگردد افزود در صورت نیاز ادارات و نهادهای دولتی به آمبولانس با نظر مساعد فرمانداری انجام خواهد شد.

درخاتمه پس از بحث وبررسی :

ارائه گواهی سلام علاوه بر واحد های صنفی عمومی برای کار گاههای صنعتی و معدنی با تایید بهداشت محیط -نظارت بر کلر زنی استاندار د آب آشامیدنی توسط بهداشت محیط با همکاری آب و فاضلاب شهری و روستایی و رفع پوسیدگی برخی از شبکه های آب آشامیدنی روستایی و تامین اعتبار لازم – نظارت کامل بر دفع اصولی و استاندارد زباله ها ازو برنامه ریزی برای کاهش چاقی و دیابت در بین کارکنان ادارات و نهادهای دولتی از مهمترین مصوبات جلسه کار گروه سلامت و بهداشت مواد غذایی شهرستان مرند بود

 

uvs141012-013 uvs141012-004 uvs141012-008 uvs141012-010 uvs141012-011 uvs141012-017 uvs141012-019 uvs141012-022