به گزارش پابگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز، در مراسم گرامیداشت روز معلم و بزرگداشت مقام استاد مطهری ابراز داشت: مقام علم و دانش و دانایی مقامی بس بزرگ در ادیان آسمانی و به ویژه قرآن کریم است، قرآن کریم با ۱۰۰ ها واژه از علم […]

به گزارش پابگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز، در مراسم گرامیداشت روز معلم و بزرگداشت مقام استاد مطهری ابراز داشت: مقام علم و دانش و دانایی مقامی بس بزرگ در ادیان آسمانی و به ویژه قرآن کریم است، قرآن کریم با ۱۰۰ ها واژه از علم و دانش نام برده و خداوند به قلم و سطرهایی که با قلم به وجود می‌آید سوگند خورده است.

وی با اشاره به جایگاه علم و دانش افزود: ارزش هر انسانی به اندازه دانشی است که از آن سودی به جامعه و انسان‌ها برسد، تمام تولد زیبایی‌ها با قلم و علم است.

امام جمعه مرند خاطرنشان کرد: معلمان باید قدردان جایگاه خود باشند، امروز رسالت انسان مسلمان شیعه و غیرشیعهایرانی این است که بداند در طول ۴۰ سال گذشته چگونه حرکت کرده و مشت استکبار را باز کرده و راه جدیدی را به انسان‌ها نشان داده است.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده همچنین با مهم برشمردن نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی، توجه ویژه ای به جوانان داشته، جوانان انقلابی که احساس مسئولیت کرده و متوجه نقش تاریخی خود شوند که می‌توانند فرهنگ ایران و شیعه و اسلام را به دنیا معرفی کنند.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه ابراز داشت: بیش از ۲۰۰ هزار شهید داده ایم تا انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و اجازه ندادیم دیگران این کشور را به حراج بگذارند، ما در بسیاری از مسائل انسانی و اخلاقی، در دنیا برتر هستیم.

امام جمعه مرند تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کردند که ما آماده ایم تا با طلوع خورشید ولایت، عالم از عدالت جهانی پر شود.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده اذعان داشت: آمریکا امروز با تمام قدرت خود و همراهی کشورهایی عربستان، تمام تلاش خود را برای متوقف کردن حرکت انقلاب اسلامی انجام داده است.

زنگ سپاس در مرند نواخته شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند نیز در این مراسم ابراز داشت: اگر توانسته ایم در مقابل دشمنان مقاومت کرده و قدرت این نظام را به رخ دشمنان بکشیم، به برکت تلاش‌های معلمان است.

اباذر کاظمی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، دانش آموزان و جوانان مسئولیت خطیری بر عهده آنان گذاشته شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند تاکید کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مسیر رشد و تعالی و پیشرفت کشور مشخص شده و حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش این بیانیه، اعتماد و اتکا به جوانان است.

کاظمی تصریح کرد: تکاپو و تلاش دانش آموزان در عرصه علم و دانش، می‌تواند آینده روشنی را برای نظام اسلامی رقم بزند.

گفتنی است، در پایان این مراسم، زنگ سپاس به مناسبت بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مطهری، نواخته شد و مسئولان به تمثال شهید مطهری با اهدای گل ادای احترام کردند، و از معلمان با اهدای هدایایی تجلیل شد.