امام جمعه مرند نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ایران را فوق العاده و مهم برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در نشست صمیمی با نوجوانان آینده ساز انقلابی که با حضور رئیس آموزش و پرورش شهرستان مرند برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز جوان مسلمان و شیعه رسالت و مسئولیت بسیاری بزرگی دارد، تصریح کرد: ملت ایران امروز بعد از قرن‌ها با تکیه بر قدرت خود و توکل بر خدا و فرهنگ غنی و بزرگ تاریخی، حرکت نویی را در جهان آغاز کرده که همه قدرت‌های شیطانی و نامشروع، با جمهوری اسلامی ایران کنار نمی آیند که البته این برای ما یک افتخار است.

وی افزود: امروز ما علم عدالت خواهی، شرف، انسانیت و امنیت بشر را برداشته و در این زمینه هزینه‌هایی داده‌ایم.

امام جمعه مرند با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه در چله دوم انقلاب اسلامی، تاکید فوق العاده ای بر نقش جوانان دارد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با بیان اینکه گردنه‌های خطرناکی پشت سر گذاشته‌ایم اما مسئولیت تمام نشده است، افزود: نسل جوان امروز درک و فهم بیشتری نسبت به جوانان اوایل انقلاب اسلامی دارند و دشمن شناس هستند، جوانان گذشته احساس کردند که باید ایران را از دست بیگانه پرستان نجات دهند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در دفاع مقدس حضور پیدا کردند.

وی تاکید کرد: امروز ملت ایران اسلامی جزو ملت‌های با ظرفیت برای رهبری جهان قرار گرفته نتیجه تلاش و علم و جهاد و توکل بر خداست و نسل جوان باید این کار را با تمام قدرت انجام دهند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه تصریح کرد: باید مراقب باشیم افکار غلط را به نام اسلام و ملت ایران معرفی نکنند، اگر ما منتظر ظهور امام زمان (عج) هستیم، باید در مقابل ظلم ایستادگی کنیم تا بهار انسانیت فرا برسد و برای رسیدن به آن باید با علم و تحقیق، آن را محقق کنیم.

مسئول فرهنگی ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان مرند نیز در این نشست، با اشاره به اجرای طرح میزبانی دانش آموزان در نماز جمعه ابراز داشت: تعداد ۸ مدرسه تاکنون در این طرح شرکت داشتند که تا پایان سال تحصیلی ۶ مدرسه نیز مشارکت می‌کنند.

حجت الاسلام فرازی افزود: نماز جمعه قبل از انقلاب وجود نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی، نماز جمعه‌ها تشکیل شد که اثرات مهمی نیز در جامعه داشت.

مسئول فرهنگی ستاد اقامه نمازجمعه شهرستان مرند با اشاره به تبلیغات سو دشمن علیه نماز جمعه خاطرنشان کرد: وقتی تبلیغات دشمن در نمازجمعه اثرگذار نبود، دست به ترور ائمه جمعه کشور زدند، نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است، امروز جنگ نظامی نداریم اما شاهد جنگ فرهنگی و معنوی و اعتقادی هستیم.

مسئول فرهنگی ستاد اقامه نمازجمعه شهرستان مرند تاکید کرد: سنگر نماز جمعه باید حفظ و جوانان از این طریق برایگام دوم انقلاب اسلامی مهیا شوند.

حجت الاسلام فرازی در پایان، آشنایی نوجوانان با نمازخوانی را تضمین حفظ آینده کشور دانست و خاطرنشان کرد: حضور نوجوانان و دانش آموزان در نماز جمعه تجربه جدید و اولین گام بود و باید این اقدام فرهنگی ادامه پیدا کند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از مدیران مدارس مشارکت کننده در طرح همکاری دانش آموزان در اقامه نماز جمعه مرند تقدیر شد.