فرماندار شهرستان ویژه مرند از طی روند کارشناسی‌های حقوقی برای تعیین تکلیف پروژه جواهر این شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم مشکل این پروژه با توافق طرفین مشارکت‌کننده حل و یکی از گره‌های هسته مرکزی شهر مرند گشوده شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی در گفت‌‍‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز این پروژه از هشت سال پیش اظهار داشت: طولانی شدن تکمیل و اتمام این پروژه و به تبع آن افزایش هزینه‌های اجرایی، نه تنها موجب اختلاف شهرداری و مشارکت‌کننده بخش خصوصی شده بلکه زمینه‌ساز مشکلات ترافیکی و نارضایتی شهروندان به‌دلیل قرارگیری پروژه در هسته مرکزی شهر مرند نیز شده است.

وی در ادامه افزود: البته با پیگیری‌های صورت گرفته و واگذاری عملیات مسقف‌سازی پروژه به شهرداری و اتمام آن، مشکل ترافیکی در محل قرارگیری مجتمع حل شده و مسائل اجتماعی و امنیتی مربوطه نیز توسط فرمانداری و سایر نهادهای دخیل سروسامان یافته است.

فرماندار شهرستان مرند مشکل فعلی پروژه مجتمع تجاری جواهر را اختلاف بین مشارکت‌کننده بخش خصوصی و شهرداری مرند عنوان و یادآور شد: این موضوع نیز از طریق مراجع حقوقی ذی‌صلاح در حال پیگیری و طی مراحل قانونی است و امیدواریم با حل اختلافات مالی و حقوقی موجود، نه تنها طرفین قرارداد بلکه افرادی که واحدهای این مجتمع را خریداری کرده‌اند به حق و حقوق خود برسند که البته این امر با توجه به حجم پروژه و اختلافات موجود کمی زمان‌بر خواهد بود.

گزارش فارس حاکی است، پروژه مجتمع تجاری جواهر که از ۹ سال پیش در میدان امام خمینی (ره) مرکز شهر مرند آغاز شد، چند سالی است که متوقف مانده و علاوه‌بر بدمنظر کردن چهره شهر، مشکلاتی نیز  برای مردم ایجاد کرده است.

حال سوال این است که چه کسی پاسخگوی چند میلیارد ریال سرمایه خوابیده مردم در این طرح است؟ ضرر و زیان آن به عهده چه کسی است؟ آیا هزینه بیت‌المال صرف خسارات ناشی از تعلل در اجرای این پروژه می‌شود؟

امروز مردم مرند از خود می‌پرسند، گره این پروژه کجاست و چه کسی باید آن را باز کند؟ نکند با دست روی دست گذاشتن و تعلل مسوولان شهر، شاهد روزی باشیم که دیگر این گره با دندان هم باز نشود.