نماینده مردم مرند و جلفا گفت: مشکلات بخش اقتصادی کشور با روش دستوری حل نمی‌شود بلکه جراحی اقتصادی تنها راه حل است. به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به کاهش رونق محصولات کیف و کفش چرم تبریز اظهار داشت: باید […]

نماینده مردم مرند و جلفا گفت: مشکلات بخش اقتصادی کشور با روش دستوری حل نمی‌شود بلکه جراحی اقتصادی تنها راه حل است.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به کاهش رونق محصولات کیف و کفش چرم تبریز اظهار داشت: باید در هر معادله ای میان قیمت و کیفیت یک محصول تناسب وجود داشته باشد و این تناسب با قدرت خرید مردم دارای تعادل باشد.

وی افزود: در حال حاضر تولید کنندگان برای تامین افزایش هزینه های تولید خود مجبور می شوند محصولشان را سال آینده با قیمت بالاتری بفروشند و از آنجایی که بعضا قدرت خرید مردم توانایی  خرید محصولی با قیمت بالا را ندارد بسیاری از کالاهای داخلی علی رغم کیفیت بالا با استقبال پایینی مواجه می شوند.

حسن نژاد تصریح کرد: این در حالی است که کالای مشابه خارجی علی رغم کیفیت پایین تر نسبت به کالای داخلی به دلیل قیمت پایین تر از تولیدات داخل با استقبال بیشتری مواجه می شوند.

وی بیان داشت: ارائه تسهیلات توسط دولت به تولید کنندگان اعم از اعطای وام های بانکی به دلیل بالا بودن نرخ سود وام ها یکی از دلایل افزایش قیمت تمام شده کالا است.

نماینده مردم مرند و جلفا با ذکر مثالی درباره حل نشدن مشکلات اقتصادی کشور به ویژه مشکلات حوزه تولیدی با روش دستوری تاکید کرد: نقطه جوش آب صد و نقطه انجماد آن صفر است، با اقدامات دستوری آب نه در ۵۰ درجه جوش می آورد و نه در ۵۰ درجه انجماد پیدا می کند اقتصاد نیز همین گونه است با دستور نمی توان مشکلات را حل کرد تنها راه حل مشکلات امروز کشور جراحی اقتصادی است.

حسن نژاد در پاسخ به این سوال چرا آن طور که باید دولت از تولید کنندگان حمایت نمی کند بیان داشت: به دلیل این که همه ما عافیت طلب هستیم و مسئولان می خواهند محبوبیت خود نزد مردم و وضع موجود را حفظ کنند ممکن است مسئولی بگوید قرار است برای مدت کوتاهی مسئولیت داشته باشم پس بهتر است در این مدت فحش و ناسزا را به جان بخرم اما در بلند مدت بر من درود بفرستند.

وی در پایان با بیان اینکه تا زمانی که سیستم ارزی و بانکی کشور حل نشود هیچ چیز حل نخواهد شد خاطر نشان کرد: افراد باید برای یک بار هم که شده پیه ورشکستگی شبکه بانکی را به تنشان بمالند و این سیستم را از نو بسازند تا اقتصاد مملکت رونق پیدا کند و در جای درست خود بایستد.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است