عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، منفعت طلبی و راحت طلبی بانک ها را در روند کُند وصول معوقات بانکی موثر دانست.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :محمد حسن‌نژاد  در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رقم بالای معوقات بانکی گفت:یکی از مشکلات نظام بانکی کشور در سال های گذشت وجود میزان بالای معوقات بانکی است باید پذیرفت عزم جدی برای وصول معوقات بانکی وجود ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل افزایش میزان معوقات بانکی ادامه داد:در زمانی که تسهیلات بانکی ارائه شد یا به اندازه کافی وثیقه اخذ نشده یا اگر وثیقه ای اخذ شده بانک ها قصد ندارنددر این زمینه دارایی های مذکور را  تملک کنند.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای اقتصاد تصریح کرد:اگر بانک ها بخواهند از طریق تخاصم معوقات بانکی را وصول کنند نمی توانند به جریمه دیرکرد دست یابند بنابراین تلاش می کنند تا از طریق تفاهم به منافع خود برسند که این موضوعات بیانگر منفعت طلبی و راحت طلبی بانک ها است.

جلوگیری از استمهال پی در پی وام ها راهکار کاهش میزان معوقات بانکی

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود:باید بانک مرکزی نظارت بیشتری داشته باشد تا روند وصول معوقات بانکی تسریع شود و از استمهال پی در پی وام ها جلوگیری شود.

حسن‌نژاد در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:تا زمانی که مدیران بانکی خود را نماینده سهامداران ندانند و کارمند دولت باشند نباید انتظار داشت تا در روند وصول معوقات بانکی اتفاق قابل توجهی بیافتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در هرصورت باید تمهیدات مناسبی برای وصول معوقات بانکی اندیشیده شود و روند کند فعلی در وصول معوقات بانکی اصلاح شود./