نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با اشاره به نقش مناطق آزاد اقتصادی در ایجاد اشتغال گفت: توسعه منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در توسعه کل استان آذربایجان شرقی نقش مهمی دارد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن نژاد در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصادی کشور با مسئولان استان آذربایجان شرقی  و منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: باید مدیریت مناطق آزاد کشور تقویت شود و مشوق های لازم برای فعالیت های اقتصادی ارایه شود، همچنین به قوانین درخصوص مناطق آزاد به صورت صحیح عمل شود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ منطقه آزاد ارس باید در بخش های مختلف پیشرفت کند و باید در این خصوص جهانی فکر کرد بطور مثال راه اندازی بورس و توجه به  موضوع توریست درمانی در منطقه آزاد مهم است.

حسن نژاد تصریح کرد: ‌توسعه منطقه آزاد ارس، به معنی توسعه استان آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور است.

 وی ادامه داد: تفکر برخی از مسئولان کشور از مناطق آزاد مبتنی بر واقعیات نیست و بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد اقتصاد کشور می تواند ذهنیت منفی نسبت به مناطق آزاد را تغییر دهد.

حسن نژاد گفت: در بازدید از کارخانه های ‌منطقه آزاد ارس مشخص شد که سرمایه گذاری بسیار کلانی در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است و رفع برخی از مشکلات قابل حل مانند تامین سرمایه در گردش می تواند باعث شود که این سرمایه گذاری ها به طور کامل در مسیر رشد اقتصادی کشور به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: در این بازدیدها مشخص شد که میزان اشتغال در منطقه آزاد ارس بسیار بالاست و این به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به دلیل فعالیت های منطقه آزاد ارس محقق شده است.

گفتنی است در این نشست اسماعیلی نماینده مردم نور در مجلس گفت: بازدید میدانی از مناطق مختلف کشور این امکان را فراهم می کند تا نمایندگان از نزدیک با مسائل و دغدغه های تولیدکنندگان و سرمایه گذاران آشنا شوند.

شریف پور نماینده مردم ماکو در مجلس در این نشست اظهار داشت: باید با امید مشکلات کشور را حل کرد و نکته دیگر اینکه بعد از حضور آقای بانک در مدیریت مناطق آزاد اقتصادی و تجاری کشور روند امور ارتقاء یافته است.

کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش حدود ۱۷ برابری عوارض خروج زمینی از کشور افزود: دولت مشکلات مربوط به افزایش عوارض خروج زمینی از کشور را در خصوص مرزنشینان حل کند.

موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به اینکه آقای حسن نژاد به عنوان یک نماینده جوان از دوره قبل در مجلس حضور داشته، افزود: نماینده مرند و جلفا در مجلس پیگیر امور و رفع مشکلات مردم است.

بهمنی نماینده مردم طالقان در مجلس در این جلسه اظهار کرد: باید مشکلات کشور در بخش های مختلف حل شود و در این راستا باید قدرت مدیران استانی افزایش یابد، همچنین برای حمایت از کالاهای داخلی باید تعرفه ها تغییر کند و نکته دیگر اینکه باید در راستای حمایت از صادرات موضوع ضمانت های بانکی تسهیل شود.

سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: باید از مناطق آزاد کشور در راستای صادرات حمایت شود و از خام فروشی جلوگیری شود.

آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در این جلسه گفت: باید با تعامل و برنامه ریزی دقیق مشکلات اقتصادی کشور حل شود و از ظرفیت های هر منطقه در راستای توسعه اقتصاد حمایت شود.

گفتنی است در این نشست خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی و تجاری و مشاور رئیس جمهور، جلیلی معاون امور مجلس وزیر اقتصاد، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس، عسگری رئیس گمرکات کشور، نریمان مدیرعامل منطقه آزاد اقتصادی ارس و مسئولان استانی و شهرستانی جلفا حضور داشتند.