عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه دولت به جای اینکه فرمانده جنگ اقتصادی باشد خود به این جنگ اقتصادی دامن می زند و باعث نابسامانی بازار می گردد

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :محمد حسن نژاد در گفتگو با تبریزمن، در خصوص اوضاع نامناسب اقتصادی گفت: ما یکسری تهدیدات خارجی داریم که در آن شکی نیست و تاثیر گذار هم هستند، مانند تحریم ها و خروج آمریکا از برجام و … اما وقتی چنین وضعیتی در اقتصاد کشور پیش بیاید و حالت بحرانی ایجاد شود برای عبور از آن به مدیریت بحران نیاز است.

نماینده جلفا و مرند در مجلس گفت: مدیر بحران یعنی کسی که در این مواقع خودش پیش قدم شود و فرمانده جنگ اقتصادی باشد و بازار را کنترل کند. متاسفانه دولت به جای اینکه فرمانده جنگ اقتصادی باشد خود به این جنگ اقتصادی دامن می زند و باعث نابسامانی بازار می گردد.

وی گفت: دولت با انواع و اقسام اظهار نظرها و با تصمیمات ارزی نادرست از جمله پیش فروش کردن سکه و به یکباره متوقف کردن آن، در یک نمونه آشکار، دولت طبق آیین‌نامه قیمت دلار را ۴۲۰۰ تومان تعیین نمود؛ اما مشاهده شد که خود دولت به بخشنامه خود پایبند نبود. یا در وضعیت نوسانات بازار خودرو به جای آنکه بگوید بازار خودرو آزاد است و تا افت قیمت‌ها، خودروهایی وارد بازار شود، کل واردات خودرو را قدغن کرد و از این طریق بر گرانی خودرو دامن زد. گویا دولت به جای ایجاد ثبات اقتصادی در بازار به دنبال تنش است. لذا تا زمانیکه دولت اراده نکند بازار را کنترل کند این وضع ادامه خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی در خصوص جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد گفت: با استیضاح وزیر اقتصاد مشکلی حل نخواهد شد، اگر ما نمایندگان مجلس می خواهیم نظارتمان را اعمال کنیم باید رئیس جمهور را استیضاح کنیم در غیر اینصورت با برداشتن وزیر و روی کار آوردن وزیر دیگر مشکلی حل نمی شود. الان مشکل اصلی بانک مرکزی است و با اینکه ۱۶۵ نماینده مجلس هم به رئیس جمهور نامه نوشته و خواستار برکناری ایشان هستند ولی آقای رئیس جمهور حاضر به برکناری ایشان نیستند.