حسن نژاد:
همتی استقلال بانک مرکزی را دریابد/جلوگیری از افزایش نقدینگی اولویت دارد

محمد حسن نژاد  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تبریک به همتی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی گفت:بدیهی است انتظارات و خواسته های مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس بانک مرکزی خارج از محدوه قانون نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از مسئولیت های مهم رئیس کل جدید بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است، افزود:نباید نرخ ارزها خارجی بصورت نجومی رشد کند و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار را مدیریت کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی،افزود:مهار نرخ تورم یکی دیگر از اقداماتی است که ریاست جدید بانک مرکزی باید به انجام این مهم توجه داشته باشد همچنین ایجاد ثبات در اقتصاد را پگیری کند.

مردم احساس می کنند بازار ارز و سکه طلا حساب و کتابی ندارد

حسن نژاد در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:در حال حاضر نوسانات بازار ارز و سکه طلا به اندازه ای بوده که مردم احساس می کنند بازار حساب و کتابی ندارد که وضعیت مذکور تبعات مناسبی برای اقتصاد کشور در پی ندارد.

وی ادامه داد:جلوگیری از افزایش نقدینگی و مدیریت نقدینگی و همچینین توجه به ضرورت استقلال بانک مرکزی از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه رئیس کل بانک مرکزی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:برخورد جدی با موسسات مالی غیرمجاز،توجه به موضوع کفایت سرمایه بانک ها،رسیدگی به مطالبات بانک ها و واقعی شدن ذخیره گیری بانک ها، از اقداماتی است که باید مدنظر مدیریت بانک مرکزی باشد.

پایان پیام