خبرنگار صداوسیما از مرند گزارش می‌دهد ‌وقتی که معلولیت پایان کار نیست/معلول قطع نخاعی مرندی دو جلد کتاب منتشر کرد ‌حسن رحمانی متولد و ساکن روستای «شوردرق» شهرستان مرند ‌که براثر تصادف رانندگی بیش از ۱۳سال است ‌قطع نخاع شده و ‌‌قادر به حرکت نیست توانست با ‌تکیه بر ایمان، معجزه و موهبت الهی، شعر سروده […]

خبرنگار صداوسیما از مرند گزارش می‌دهد
‌وقتی که معلولیت پایان کار نیست/معلول قطع نخاعی مرندی دو جلد کتاب منتشر کرد

‌حسن رحمانی متولد و ساکن روستای «شوردرق» شهرستان مرند ‌که براثر تصادف رانندگی بیش از ۱۳سال است ‌قطع نخاع شده و ‌‌قادر به حرکت نیست توانست با ‌تکیه بر ایمان، معجزه و موهبت الهی، شعر سروده و کتاب به چاپ ‌‌رساند.

به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند :، حسن رحمانی متولد و ساکن روستای «شوردرق» شهرستان مرند دارای مدرک تحصیلی لیسانس زبان انگلیسی، شاعر، هنرمند و نویسنده کتاب «بیر آددیم ایشیغا» است که براثر تصادف رانندگی بیش از ۱۳سال است ‌قطع نخاع شده و ‌‌قادر به حرکت نیست.

وی سال‌ها در منزل بستری بوده و اعتقاد به اینکه معلولیت محرومیت نیست تا از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی غافل شود، با تکیه بر ایمان، معجزه و موهبت الهی، شعر سروده و کتاب به چاپ می‌رساند.

امروزه مقوله هنر و هنرمند متاسفانه در جامعه کنونی ما جایگاه اصلی خودش را از دست داده و در این میان نمی‌شود کسی را مقصر دانست یا متهم کرد.

هنرمندان و شاعرانی در جامعه ما هستند که در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی اشعار خود را ارائه کرد‌ه‌اند، یکی در جشنواره شعر و ادب، دیگری با تالیف و نوشتن بر روی کاغذ و دیگری قرائت اشعار پشت تریبون تا راهی باشد برای اینکه هنرشان را در جامعه عرضه کنند.

حسن رحمانی به عنوان هنرمند مرندی به علت حادثه ناگوار در یک تصادف قطع نخاع می‌شود و فقط چشم و زبان وی قادر به حرکت است.

حسن رحمانی با استعدادی که در کسب علم داشته و با عنایت پروردگار بر معلولیت خود غلبه کرده و سال‌هاست که با اشعار و سروده‌های خود چرخه حیات را نظاره‌گر است.

وی با اتکا به خداوند متعال، ایمان و اراده قوی فکری همچنین همکاری خانواده خودش ثابت کرده که معلولیت محرومیت نیست و در این مدت با اشاره انگشتان دست و فکر بالای خودش با لپ‌تاپ و کیبورد با هزینه شخصی یک جلد کتاب را به چاپ رسانیده و یک جلد کتاب دیگری هم با دو زبان فارسی و ترکی در دست انتشار دارد‌.

حسن رحمانی درباره اشعار و سروده‌های خودش و سرگذشت زندگیش می‌گوید:

بیر قاپی واردی بیر نظر *اوزگه نظرده یوخ کسر

ائتسه نظر ائدر اثر* امرائلهسه دریا دولار *تکجه اورا ارکیم اولار‌

تقی کرمی، فرماندار ویژه مرند امروز در دیدار با این شاعر هنرمند در منزل وی حضور یافت و از زحمات و فکر بالای حسن رحمانی تجلیل به عمل آورد.

وی همچنین به عنوان هدیه ماهیانه یک میلیون ریال کمک برای استفاده اینترنت حسن رحمانی معلول قطع نخاع جسمی تقبل کرد.

 uvs141119-025 uvs141119-023 uvs141119-026 uvs141119-014 uvs141119-015 uvs141119-018download (1) download (5) uvs141119-022download