فرماندار شهرستان ویژه مرند از خسارت بیش از ۱۲میلیارد ریالی باغات و مزارع این شهرستان در اثر سرمازدگی و تگرگ خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از روابط عمومی فرمانداری مرند ،گرشاسبی در کارگروه کشاورزی شهرستان مرند با انتقاد از عملکرد بیمه محصولات کشاورزی گفت : در طی سال گذشته و سال جاری به دلیل عدم پرداخت به موقع خسارت ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی ، کشاورزان رغبتی برای بیمه کردن محصولات خود نکرده اند و امسال شاهد خسارت بیش از ۱۲میلیارد ریالی شده اند.
وی در ادامه از نبود کارگاه های فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد و افزود : اکنون طبق اعلام کارشناسان کشاورزی کشور کیفیت زعفران شهرستان مرند مرغوبترین نوع در سطح کشور است ولی به دلیل نبود برندسازی و فرآوری این محصول ، زعفران این شهرستان فقط در سطح استان شناخته شده است.
گرشاسبی گفت : در سال گذشته کشت زعفران باعث سود اوری بیش از ۵۰میلیارد ریالی شده است که باید با ایجاد کارگاه های فرآوری این محصول باارزش مقدمات صادرات به کشورهای اروپایی نیز مهیا شود.
فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود : شهرستان مرند به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و قرارگیری در مسیر ترانزیت کالا دارای پتانسیل لازم جهت ایجاد بازارچه های بین مسیری و فروش محصولات کشاورزی این شهرستان است.