دبیر ستاد سرمایه‌گذاری آذربایجان‌ شرقی تاکید کرد : باید اطلاعات اقتصادی از ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان مرند تهیه شود چرا که این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ای در تمامی حوزه ها بلاخص حوزه های صنعت ، کشاورزی و گردشگری دارد .   به گزارش اخبار به روز مرند :رضا حسینی دبیر […]

دبیر ستاد سرمایه‌گذاری آذربایجان‌ شرقی تاکید کرد : باید اطلاعات اقتصادی از ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان مرند تهیه شود چرا که این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ای در تمامی حوزه ها بلاخص حوزه های صنعت ، کشاورزی و گردشگری دارد .

 

به گزارش اخبار به روز مرند :رضا حسینی دبیر ستاد سرمایه‌گذاری آذربایجان‌ شرقی و مدیر کل سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی  در جلسه هماهنگی همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرستان مرند گفت : همه مسئولان استان آماده انجام وظیفه برای جذب  و حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی هستند.

وی در ادامه با اشاره به  پیشینه تاریخ شهرستان مرند در زمینه صنعت و معدن . آثار و بناهای تاریخی  گفت :ویژگی های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد شهرستان مرند  و از طرفی با قرار گرفتن در مسیر ترانزیت اروپا و آسیا و تردد گردشگران و مسافران و انواع خودرو های داخلی و خارجی روزانه با بیش از ۱۸ هزار خودرو میتواند در  حوزه حمل و نقل و قابلیت های کشاورزی صادرات به خار ج از کشور را فراهم و این شهرستان را در زمره مراکز مهم جذب توریسم قرار داده که این ویژگی های خاص و بالقوه ای میتواند در  رو نق اقتصاد  و ایجاد اشتغال پایدار در منطق نقش مهمی را داشته و در این زمینه.باید دنبال یک سیستم جدید باشیم

دبیر ستاد سرمایه‌گذاری آذربایجان‌ شرقی تاکید کرد : باید اطلاعات اقتصادی از  ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان مرند تهیه شود  چرا که این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ای در تمامی حوزه ها بلاخص حوزه های صنعت ، کشاورزی و گردشگری دارد .

حسینی از تامین و تضمین امنیت کامل سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران امنیت همه جانبه سرمایه گذاری خارجی در کشور را تامین و سرمایه خارجی ها را در قبال ملی شدن تضمین می کند و سرمایه گذاران خارجی امکان ثبت ۱۰۰ درصدی شرکت در داخل ایران را دارند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی  با تاکید بر اینکه باید با شفاف سازی حوزه‌های مورد نیاز برای معرفی به سرمایه گذاران و میزان هزینه و درآمد و نوع قرارداد، جذب سرمایه گذار را تسهیل کنیم، تصریح کرد: باید مدیران با افزایش سواد پروژه ای، نقطه ضعف موجود در این حوزه در زمینه طراحی و تعریف پروژه‌ها را بهبود دهند و سرمایه گذار با اطلاعات کامل متقاعد شود تا پول خود را در پروژه‌های استان هزینه کند.

_DSC0205 _DSC0207 _DSC0210